Stresin çözümü Okumaktır - Şiirler Güzel sözler -->

Stresin çözümü Okumaktır

Tarih : Ocak 10, 2017 Yorum (0)

Stresin azalmasını sağlamak ve kendinizi iyi hissetmek için 
/ Stres nedir ? Stres nasıl gider ? Stres nasıl önlenir. ? Stres yönetimi . /
Ruhumuzun dünya yaşamıyla kurduğu dengedeki alışveriş dengemizi kurmaktadır. Ruh alışverişi kuramadığı zaman dengede bir takım değişiklikler meydana gelir ve tepkimelere neden olan bu işlev ise Stres olarak adlandırılır. 


Stresin en büyük ilacı zamanı daha akıcı hale getiren ve anlık geçişleri sağlayan etkenlerdir. Örneğin muhabbeti komik olan insanlar strese iyi gelirler bir anda her şeyi unutturabilirler. Bunun yanı sıra uzun zamanınızı alan kitapları okumak diğer etkenlere geçişleri kolaylaştırıp sorun olan stres unsurunuzu ortadan kaldırır. 


Stresi neden oluştuğunu belirlemekte bunun en uygun çözümünü sağlamanın yollarıdır. Kendinizi tanıyın nelere kızıyorsunuz nelere seviniyorsunuz. Daha dikkatli olup sorunun nereden kaynaklı olduğunu görmek size iyi gelecektir. Kendinizi dinlendirip gülümseyebilir anlarınızı aklınıza getirip sevdikleriniz için güzel şeyler istemek ruhunuza iyi gelir bu nedenledir ki sevdiklerinizle bir arada olmakda size çok iyi gelecektir. 


Kendinize ayırdığınız vakitler arasında bu sorunların yalnız çözülür olduğuna inandıysanız işte tam sınır noktasındasınız. Ne yapabilirim sorusunu kendinize sorup Neden sorusuyla pekiştirip cevapları almalıyız. unutmamak gerekir ki sorun varsa elbette çözümde vardır. 

Stresin en önemli çözüm kaynağı değişik bilgiler içeren kitaplardır. Değişik tarzlarda kitap okuyun kendinize yeni bir çevre yapmış olursunuz. 

Stresin çözümü kitap okumaktır. Okuduğunuz bu konu için yorum yapmak istermisin ?
Daha fazla içerik paylaşmamız için heyecanlanmalıyız bize yorum yaparak fişeklenmemizi sağlarmısın ?
*******************
#Edebiyat Sitesi Yazı - Yorum ilişkisi içerisindedir bu yüzden
******************
Yorumlarınızı önemsiyoruz ve bizim için yorumlarınız önemli.

******************
Yorum yapmak için Forumu doldurup düşüncenizi paylaşın lütfen
*****************