Stresin çözümü Okumaktır

10 Ocak 2017 Salı0 yorum

Stresin azalmasını sağlamak ve kendinizi iyi hissetmek için 
/ Stres nedir ? Stres nasıl gider ? Stres nasıl önlenir. ? Stres yönetimi . /
Ruhumuzun dünya yaşamıyla kurduğu dengedeki alışveriş dengemizi kurmaktadır. Ruh alışverişi kuramadığı zaman dengede bir takım değişiklikler meydana gelir ve tepkimelere neden olan bu işlev ise Stres olarak adlandırılır. 


Stresin en büyük ilacı zamanı daha akıcı hale getiren ve anlık geçişleri sağlayan etkenlerdir. Örneğin muhabbeti komik olan insanlar strese iyi gelirler bir anda her şeyi unutturabilirler. Bunun yanı sıra uzun zamanınızı alan kitapları okumak diğer etkenlere geçişleri kolaylaştırıp sorun olan stres unsurunuzu ortadan kaldırır. 


Stresi neden oluştuğunu belirlemekte bunun en uygun çözümünü sağlamanın yollarıdır. Kendinizi tanıyın nelere kızıyorsunuz nelere seviniyorsunuz. Daha dikkatli olup sorunun nereden kaynaklı olduğunu görmek size iyi gelecektir. Kendinizi dinlendirip gülümseyebilir anlarınızı aklınıza getirip sevdikleriniz için güzel şeyler istemek ruhunuza iyi gelir bu nedenledir ki sevdiklerinizle bir arada olmakda size çok iyi gelecektir. 


Kendinize ayırdığınız vakitler arasında bu sorunların yalnız çözülür olduğuna inandıysanız işte tam sınır noktasındasınız. Ne yapabilirim sorusunu kendinize sorup Neden sorusuyla pekiştirip cevapları almalıyız. unutmamak gerekir ki sorun varsa elbette çözümde vardır. 

Stresin en önemli çözüm kaynağı değişik bilgiler içeren kitaplardır. Değişik tarzlarda kitap okuyun kendinize yeni bir çevre yapmış olursunuz. 

Stresin çözümü kitap okumaktır. 


Share this article :

Yorum Gönder

Yorumlarınız bizim için önemlidir.
Yorum Yapmak için Alttaki Forum klavuzunu doldurabilirsiniz.

 
Support : www.siirlerveguzelsozler.com - All Rights Reserved Bu blog ücretsiz olarak okur yazarlık - eğitim ve gelişim programlarını desteklemektedir.
Şiirler ve Güzel sözler Teması powered by Blogger