Harika Cuma Kutsal Cuma günü Resimli Mesajlari

17 Kasım 2017 Cuma4yorum

Harika Cuma günü mesajlarımız bu kutsal günü daha anlamlı hale getiriyor. 

Harika bir günün adıdır Cuma, Bu günde namaz kılınır, Kur-an okunur, zikir edilir dua okunur öyle faziletli bir gündür Cuma. Islam alemi cuma günlerini bayram olarak kutlar, alış veriş yapmaz ibadetle meşgul olurlar. Bu anlamlı günün en faziletli yanıysa edilen dualardır bu günde ettiğiniz duaları isim olarak duada geçirin örneğin :
'' Yüce Allah'ım sen felanca kardeşimin sıkıntısını gidermen için mübarek cuma günü sana el açıyorum sen kabul eyle '' diyebilirsiniz. Bu şekilde dua etmesi için mümin kişilerden rica da bulunun çünkü müslüman kişinin diğer müslümana ettiği dua çok hızlı tesir edeceği yönünde bilgiler vardır.

''Cuma Günü Müminin mümine ettiği dua ok gibi direkt hedefine varır '' - denilir. Bu nedenle Cuma günün değeri bilinmelidir.

Cuma günü nasıl ihya edilir bilgisi ise şöyledir Perşembe gecesinden teveccüh namazına kalkılıp gece duaları ve zikir yapılmasında çok büyük fayda vardır. Sabahında sabah namazını kılıp tekrar seherle birlikte dua ve zikir yapılmalı cuma saatine gelmeden öncesine kadar vakit yani izin varsa istirhat edip Cuma namazı vaktinden önce hazırlanmak gerekir örneğin Gusl abdesti almak büyük fazilettir sonra camiye gidip cemaatle namaz kılınmalı cami ye giderken güzel elbiseler ve güzel kokular sürülmelidir Allah 'ın karşısına çıkmaya hazırlanmaktır Cuma 'nın adı.

Hayırlı Cumalar Mesajı 1 
Bu resimli cuma günü mesajında Dostluk üzerine mesaj vardır. Cuma günü dostların arkadaşların tanıdıklarında bir araya gelip hal hatır hasret giderme anı olarak da bilinir. Bu Resimli Kutsal cuma günü mesajı sosyal medya üzerinde paylaşılabilir haldedir Google arama motoru üzerinde Kutsal Cuma günü mesajları yada En güzel Cuma günü resimli sözleri yazdığınızda karşınıza çıkacaktır. Bu Resimli Cuma günü paylaşımını Whatsapp üzerinden yada diğer sosyal medya kullanımında Facebook gibi instagram da veya twitter de paylaşabilirsiniz isterseniz mesajın üzerinde sağ tıklayarak resim linkini sosyal medya üzerinde yapıştırdığınızda karşınıza bir çok resimli cuma mesajı çıkacaktır bunlarla paylaşımlarınıza devam edebilirsiniz. 


Kutsal Cuma günü Resimli Mesajları

Kutsal Cuma günü Resimli mesajı No 1 
Cuma günün hayrından bahsetmek isterseniz bu Cuma günü mesajını paylaşım yapabilirsiniz. 
'' Cuma'nın hayrı bereketi nuru üzerinize olsun ''

Cuma günü resimli güzel sözü 
Cuma günü için hazırlanmış resimli güzel söz . 
Bir selam beklersin ya uzaklardan kimden olursa olsun, unutulmamışım dersin ya, O selam sizlere olsun. Cumanız Mübarek olsun. 

Resimli Cuma günü sözleri ve mesajları 
Cuma günü dua etmenin faydalarını hatırlatmak amacıyla sosyal medya facebook instagram twitter whatsapp gibi paylaşım ağlarında dua etmelerini hatırlatmak istediğiniz dostlarınıza bu mesajı yollayabilirsiniz. Share this article :

+ yorum + 4 yorum

Nur-Elif
17 Kasım 2017 11:00

Bu güzel cuma günü yazınız ve bilgilendirmeniz için teşekkür ederiz. Hayırlı cumalarınız olsun dua edin bizlerede.

Tuğba
18 Kasım 2017 23:15

Yer yüzünde ki en hayırlı gün '' Cuma '' günüdür.

4 Aralık 2017 12:38

Cuma günü dua etmek çok faziletlidir. dua eder dua bekleriz.

CumaAli Bayram
21 Aralık 2017 19:58

Cuma gününün Müslüman Aleminin en hayırlı günü olmasını Allah cellecelalünün bir lutfu olarak görüyorum Cümle müslüman aleminin cuması mübarek olsun

Yorum Gönder

Yorumlarınız bizim için önemlidir.
Yorum Yapmak için Alttaki Forum klavuzunu doldurabilirsiniz.

 
Support : www.siirlerveguzelsozler.com - All Rights Reserved Bu blog ücretsiz olarak okur yazarlık - eğitim ve gelişim programlarını desteklemektedir.
Şiirler ve Güzel sözler Teması powered by Blogger