Sosyal medyada Kudüs Mesajları

8 Aralık 2017 Cuma2yorum

Abd yönetiminin tanıdığı İsrail 'in başkenti Kudüs, Müslüman dünyasında büyük bir yankı uyandırdı. Arap yöneticiler bu sayede birlik mesajları vermeye başladı. Batı dünyası da Kudüs harekatının yanlış bir hamle olduğunu söylüyor bir kaç teorisyen ise Trump'ın yeraltı kaynakları savaşlarından çıkıp din savaşlarını başlattığını düşünüyor. Bu arada sosyal medya dünyası Kudüs ile ilgili bir çok mesajı paylaşmış durumda.


Sosyal Medya 'da en çok paylaşılan Kudüs mesajları 

Kudüs Resimli Mesajları - Cuma 

Cuma namazından sonra bütün illerde eş zamanlı olarak Filistin Halkının intifada çağrısına destek mahiyetinde basın açıklaması ve proteto olacak. Gün tek ses olup Küffara karşı sesimizi dünyaya duyurma günüdür. Lütfen paylaşalım ve #Kudüs ile ilgili yazılara destek olalım.

Kudüs - Ezansız bırakma Allah'ım 
Cuma günleri ve duaların kabul olduğu vakitlerde dua edelim Müslüman kardeşim edelim ki Kudüs İslam'ın başkenti olsun din kardeşleri uyansın ve Kudüs için elinden geleni yapsınlar.

Özür dileriz Kudüs - Bizide Siyonistler yönetiyor - Mısırlı 
Mısır'da bir pankart '' Özür dileriz Filistin, Bizi yönetenlerde Siyonist...'' Mısır'da yaşayan bu arkadaş ülkesinin başında ki derdin de bilincinde fakat derdi ortak Filistin derdi Kudüs derdi. Bu savaşın yer altı kaynakları savaşlarından çıkıp din savaşları adını alması hepimizi korkutur nasıl olur da müslüman birisi küffara karşı savaşmadan kardeşine karşı savaşır.

Kudüs - Selahattin Eyyubi 
 Büyük İslam komutanı Selahattin Eyyübi derki Kudüs işgal altındayken bana gülmek haramdır. Komutanların şereflisi Eyyubi böyle bir deyim söyleyerek Kudüs 'de yaşayan Müslüman kardeşlerin yardımına koşmuş orayı özgürleştirmiştir.
Kudüs İslam'ındır. 
Kudüs, Mekke ve Medine 'den sonra ziyareti sünnet olan bir mabeddir. İSLAM için kudretli ve kutsal olan bu cennet mekanın özgürleştirilmesi için çağrılar yapılmalı bütün İslamoğulları bir araya gelip Kudüs için sesini yükseltmelidir. Rahmetli Necmettin Erbakan İsrail 'in anladığı dilden konuşmayı bilirdi bu esaslar göz önüne alınarak onlarla konuşmayı galip gelmeyi nasip etsin Allah 'ım ...

İlginizi çekebilir - > Kudüs Mesajları 

Share this article :

+ yorum + 2 yorum

Rüya
8 Aralık 2017 21:26

Gerekirse İstanbul 'dan Kudüs 'e kadar yürünmeli...

Halil ibrahim
8 Aralık 2017 21:32

Kudüs özgür olmadan hiç bir şehir özgür değildir ve müslümanlar tutsaktır.

Yorum Gönder

Yorumlarınız bizim için önemlidir.
Yorum Yapmak için Alttaki Forum klavuzunu doldurabilirsiniz.

 
Support : www.siirlerveguzelsozler.com - All Rights Reserved Bu blog ücretsiz olarak okur yazarlık - eğitim ve gelişim programlarını desteklemektedir.
Şiirler ve Güzel sözler Teması powered by Blogger