Güzel sözler söyleyen - Şiirler Güzel sözler -->

Güzel sözler söyleyen

Tarih : Ocak 02, 2018 Yorum (2)

Güzel sözler söylemek için yaşamak gerekir sözün özünü acizane içinde bir umutla aşk olmalı. Bilirmisin Aşk insana sözlerin en büyüğünü söyletir. Öyle ki Kanuni Sultan Süleyman öyle bir söz söylemiştir ki Aşk için bu duygunun ne kadar gerekli olduğunu anlarız aslında. O sözünde Sultan '' Aşık olmayana Adam mı denir '' demiştir hakikate bakmak gerekirse sevgiden yoksun bir kalp merhametsiz birisine ait olmalı, Böyle bir kişinin hakikatli güzel sözler söylemesi mümkün 'müdür ? sorarım size. Anladığım kadarıyla kişi güzel olursa yani iyi niyetli saygılı ve sevgili onsan çıkan her söz güzeldir. Nasihati'de güzel olur kırmaz incitmez dokunmaz söylediği sözler.

Sevgisi de başka olur sevilenin duymak istediği sözleri ona güzelce söylediğinde karşısında ki de bilir değerli olduğunu ve karşılıklı değerler başlar aralarda ... Çocukları da sever hem... kalbi güzeldir bir kere hayvanlara kıyamaz onlara bile seslenirken sevgi doludur. Güzel sözler söylemesini bilen yalan söylemesini bilemez yakıştıramaz kendine. Güzel sözler söyleyen kazanır bu dünyasında ve öbür hayatta her türlü kazanır güzel söz söyleyen. Çekinmeyin sevdiklerinize güzel sözler söyleyin...Konu özeti :  Güzel sözler söyleyen kişilerin insanları hoş eden kişiler olduğu bu kişilerle ilgili bildirilen kişilik yapısının iyimser olduğudur. 


Konu etiketi : Güzel sözler söyleyen adam, Güzel sözler, Kanuni Sultan Süleyman, Güzel sözler kişinin, Güzel söz makalesi, Güzel söz yazısı, Güzel söz söylemek2 Comments

Comments Yap
avatar

Çok güzel bir konu olmuş tabii ki güzel söz gönlü güzelin işidir...

Cevapla
avatar

Yüreğinde bir parça güzellik kalanlara selam olsun

Cevapla


Okuduğunuz bu konu için yorum yapmak istermisin ?
Daha fazla içerik paylaşmamız için heyecanlanmalıyız bize yorum yaparak fişeklenmemizi sağlarmısın ?
*******************
#Edebiyat Sitesi Yazı - Yorum ilişkisi içerisindedir bu yüzden
******************
Yorumlarınızı önemsiyoruz ve bizim için yorumlarınız önemli.

******************
Yorum yapmak için Forumu doldurup düşüncenizi paylaşın lütfen
*****************