Özgecan Aslan Şairin sözleri

11 Şubat 2018 Pazar2yorum

Bir şairin sözlerinde Özgecan Aslan geçiyordu, Kadına şiddetin hat safhaya ulaştığı darp edilip cinayetlerin işlendiği tecavüzlerin alışıldık olaylar gibi konuşulduğu dünyamızda Özgecan Aslan bir sembol olarak DUR demenin adı olmasını istedik. Bir şair bir şarkıcı bir yazar bir aktivist sosyal medya ve her yerde Kadına Şiddete HAYIR kampanyası yapıyor bu sembolde en acı şekilde hayata veda eden Özgecan konu oluyordu. Özgecan Aslan 'ı tanıyalım. 

Özgecan Aslan Kimdir Nerelidir 


1995 yılında Mersin'de bir kız çocuğu dünyaya gelmiştir, Aslan ailesinin sevinçleri adının Özge olarak konulmasıyla başlamıştır isminin anlamı gibi ve iyi ve güzel olmasını istemişlerdir sıcak kanlı ve cana yakın olması özge isminin belirgin özelliklerinden birisidir. 


Özgecan Arslan olayı nasıl yaşandı 


Arkadaşları ile birlikte bir alışveriş merkezinde zaman geçiren Özgecan Aslan keyifli vakit ardından arkadaşlarından ayrılır ve evine gitmek üzere bir minibüs'e biner. Minibüs işte o araç onun son yolculuğa çıkacağı araçtır. Araç ilerlerken farklı bir yola girmesi üzerine şöföre nere gidiyoruz diye soran Özgecan Aslan caniliğin yüzüyle yüzleşir bir anda aracı kimsenin göremeyeceği ve yolun sapa kısmında saldırıya geçerler tecavüze uğrayan genç kız defalarca bıçaklanır ve demir sopalarla dövüldükten sonra bilekleri kesilir ve yakılır insanlığın öldü dediği yer burasıydı. 

Özgecan Aslan için söylenen sözler yürek burktu 


Siyasilerden şarkıcılara öğretmenlerden aktivistlere şairlerden yazarlardan bir çok kişiden Özgecan Arslan için sözler söylendi söylenen sözlerdeki ama '' Kadına Şiddete Hayır '' olarak kayda geçti. 


Canısı Özgecan Aslan

Özledim canım
zor geçer sensiz zaman
gülüşün hep aklımda 
eylül gibi yaz gibi
canı an ettiler
aldılar düşlerdüler
ne güzeldi hayatı. ...

#Özgecan Siirlerveguzelsozler.com : 20:30 konu : #ÖzgecanAsLanÖlümsüzdür #KadınaŞiddetehayır 


Share this article :

+ yorum + 2 yorum

Melek
11 Şubat 2018 20:51

Bunu hangi insan hak ederdi ki Özgecan etsin. insanlığın yoldan çıkmışına denk gelmiş güzelliği kim bilir ne hayalleri vardı hangi delikanlıyla hayatını birleştirip aşk yaşayacaktı. Hepsi bir caninin elinden kötü bir şekilde son buldu yarım kaldı hayalleri işte buda en kötüsü bir kadına şiddet göstermek neyin nesi ... Allah rahmet eğlesin güzelim nur içinde yat çok üzüldüm çok

12 Şubat 2018 23:25

Çok acı bir olay Rabbim kimsenin canına böyle kast ettirmesin çok zor bir durum .

Yorum Gönder

Yorumlarınız bizim için önemlidir.
Yorum Yapmak için Alttaki Forum klavuzunu doldurabilirsiniz.

 
Support : www.siirlerveguzelsozler.com - All Rights Reserved Bu blog ücretsiz olarak okur yazarlık - eğitim ve gelişim programlarını desteklemektedir.
Şiirler ve Güzel sözler Teması powered by Blogger