4 Ekim Hayvanları Koruma Günü Hayvan Sevgisi

2 Ekim 2018 Salı1yorum

             4 Ekim Hayvanları koruma ve yaşatma günü olarak tarihte yerini aldı. İnsanların en iyi dostları hayvanlar için oluşturulan bugün de onlara karşı olan sorumluluklarımızı yeniden hatırlayarak, insanlara hayvan sevgisini anlatabilmek adına birlik ve beraberlik günü olarak anılarımızda yeşeren bir gün.

4 Ekim Hayvanlar Günü

Bir çok OKUL ve Sivil Toplum Örgütü bugün aktif olarak meydanlarda olacak 

Okullarda başlatılan çok güzel bir etkinlikten bahsedeceğiz, Bazı okullarımızın geniş bahçeleri olduğunu biliyoruz ve bahçelerin sadece görüntü amaçlı kullanıldığı da gözümüzden elbette kaçmıyor işte bu duruma dur diyen bazı okul müdürlerinin projelerini siz değerli takipçilerim le paylaşacağım. 


Okul bahçesinde hayvan sevgisi sloganı 


Okul bahçesinde oluşturulan ufak ufak barınaklarda beslenen kedi, köpek ve tavuklar var hemde hepsi bakımlı pırıl pırıl. Okul bahçesinde uygulanan bu sistemle tavuklarla organik beslenme alışkanlıkları pekiştirilirken kedi ve köpeklerle okul çocuklarına sevgi erken yaşta aşılanıyor. Bu arada hayvanların bakımları okul personeline aittir, üstelik tavuk gibi besledikleri kanatlı tavuk bıldırcın gibi hayvanların yumurta ve gübresini işleyerek okula katkıda bulunan bir sistem haline getirilmiş. Bu uygulamayı diğer tanıdığımız okul müdürleriyle görüştük ve onlarda olumlu bakarak kanatlı hayvan beslemeye karar verdiler ve üretim konusunda çalışmalar yapılmasına da başlamak için yer belirliyorlar. Okullara kanatlı hayvanları Sosyal medya üzerinde ki kanatlı dünyası dernekleri tarafından yumurta ve canlı hayvan bağışı alıp okullara verilebilmektedir. Bu yazıyı okuyan okul müdürleri ve derneklerin darısı başına. 


Meydanda Beyaz Renkli Kuşlar uçurulacakBir çok meydan ve caddeler de hayvan sevgisini vurgulamak için Sosyal medya üzerinden bir çok kuş besleyen kanatlı dostlarıyla irtibata geçtik bu sayede 4 ekim günü bir çok kuş besleyen kişi gökyüzüne aynı anda Beyaz güvercin salarak 4 ekim gününün farkındalığını arttıracaklar. Bu sayede bir çok güvercinin olduğu meydanlara kilo kilo buğday bırakacağız... 


Sokak başlarına yem dolu kaplarla çıkacağız. 

Sokak hayvanları bugünün hatırlanacak dostları olarak anılmalı sokakta kaldıkları için bir çok şiddet ve kötü olaylara maruz kalan bu sessiz hayvanlar özellikle kedi ve köpekler için Sokaklara su ve mama kapları koyarak onların daha rahat ve insancıl şekilde yetişmelerini sağlayacak siviller ve siviltoplum örğütleri olarak bu olayı dizayn ediyoruz.

4 Ekim Hayvanları koruma ve yetiştirme günü hepimiz için anlamlı bir gün olmasını dileriz. Share this article :

+ yorum + 1 yorum

4 Ekim 2018 00:58

harika etkinlikler oluşturulmuş tebrikler.

Yorum Gönder

Yorumlarınız bizim için önemlidir.
Yorum Yapmak için Alttaki Forum klavuzunu doldurabilirsiniz.

 
Support : www.siirlerveguzelsozler.com - All Rights Reserved Bu blog ücretsiz olarak okur yazarlık - eğitim ve gelişim programlarını desteklemektedir.
Şiirler ve Güzel sözler Teması powered by Blogger