Blog tanıtımı yapmak için Fırsat - Şiirler Güzel sözler -->

Blog tanıtımı yapmak için Fırsat

Tarih : Ekim 12, 2018 Yorum (14)

           Blog tanıtımı yapmak isteyen Blogger - wordpress - tmblr - Blogspot üzerinde yazar arkadaşlarım bu yazıda hangi konu üzerine blog yazıyorsanız blogunuzu tanıtımı için harika bir fırsat sunuyoruz. 

Blog tanıtımları için 17300000 site arasında kaybolabilirsiniz. 

Neden burada blogumu tanıtmalıyım diye soracak olursanız, Siirlerveguzelsozler.com blogu takipçileri ve sosyal medya üzerinde ki paylaşım alanlarıyla akılda kalıcı başlıklar göndermektedir gönderiler paylaşılarak raabet görmektedir.  Özellikle resimli güzel sözler ve resimlerin altında blog adresi paylaşılan başlıklarla kullanıcıların aklında genel bir söz paylaşım blogu olarak kalmıştır.

Blogumuzu tanıtmak için uygun yer burası mı ? 

Blog tanıtımı yapmak için bazı gereksinimler söz konusudur. Blog tanıtımı zincirleme reaksiyon gösteren bir ağ ile yapılması gerekir bunun için yazınız yazıldıktan sonra uygun mecralarda tanıtım gereklidir. Tanıtım için Sosyal medya ve bloglar gereklidir. Bloglara nasıl tanıtım yazısı veya link bırakırım diyorsanız bunun için ön şartları oluşturan blogları tercih etmelisiniz. 


 • Blog aktif olarak kullanımda mı ? 
 • Blogun takipçisi var mı ? 
 • Blogun sosyal medya sayfaları var mı ? 
 • Blogun hitlink sistemi değeri nedir PA DA gibi Eski değimle PR (Pagerank)


Bloglar aktif olarak kullanıldığında doğru konular ele alınırsa takipçilerine arama motorları tarafından ulaştırılır, blog kullanıcının dikkatini çektiği taktirde blogda geçirdiği zaman dilimi artacak buda sitenin değerini çıkaracak üstelik takipçi olarak blogunuzda kalacaktır. Takipçiler yazılan konuların ilk haberini alan kişilerdir bu yüzden önemlidirler ve yorum yapan kişilerdir. Bloglar sosyal medya üzerinde sayfa ve gruplarda çıkış yapıyorsa blog ziyaretçi alıyor demektir diyebiliriz. Örneğin bizim blogumuz Şiirler ve Güzel sözler üzerine yayın yapan Edebiyat blogudur Sosyal medya üzerinde özellikle Google Plus üzerinde ki sayfası Güzel sözler paylaşımı yaptığında blogumuza ziyaretçi akını olmaktadır aynı şekilde Facebook gibi sayfa oluşturulan yada görsel paylaşım alanlarında paylaşılarak ziyaretçi çekimi yapmaktadır. Giriş yapan ziyaretçiler genellikle takipçi olarak kalmakta ve blogumuzun daha kalabalık bir aile yapısına sahip olmasını sağlamaktadırlar bunun üzerinden tam 2 yıl geçti ve blogumuz artık arama motorlar ve sosyal medya üzerinde bilinir bir blog oldu. 

Blogumuza yurt dışı giriş takipleri de bulunmaktadır. Edebiyat üzerinde genel paylaşım ağına sahip blogumuz her geçen gün farklı konularla takipçilerinin dikkatini çekmeyi başaran ender bloglardandır. Türkiye sıralamasında milyonlarca blog ve site arasından ilk 30 bin site arasındadır bu sıralamalar gün geçtikçe değişmekte hedefimizi ilk 1 bin site arasında yer edinmek olduğunu takipçilerimizle paylaşmak isteriz. Günlük ülkelere göre sayfa görünümlerini Blog giriş verilerinden paylaşıyoruz.
Blog girişleri Ülkeler 

Bu veriler Yurt dışı üzerinden blogumuza giriş yapan kitledir. Bu kitle günlük olarak değişim görmektedir genellikle bu sayılar ortalamasında gitmektedir. Blogunuzu tanıtmak için farklı kitlelere hitap etmeniz açısından harika bir olanaktır.

Blogumuzda blogunuzu tanıtmak için 2 farklı seçenek sunuyoruz. İlk seçenek Backlink denilen yorum yaparak tanıtımınızı yapmanız bu şu şekilde oluyor 'Blog tanıtımı yapmak için Fırsat' başlıklı konunun altında yorum yap bölümü herkese açıktır buradan Adı/Url kısımını doldurarak ilk linkinizi almış olursunuz Adı kısmınızı arama motorlarında çıkış yapmak istediğiniz kelimeyi yazarak daha etkili bir arama motoru tanıtımı yapmış olursunuz hemde konu yorumlarını okuyan herkese.

Blogumuzda diğer tanıtım yolu ise bu konu altında tanıtım blogları listesi yayınlayacağım o listede yerinizi almak olacaktır, listede yerini almak isteyen blogcu takipçilerimiz 'Blog tanıtımı yapmak' başlığı adı altında bizimle ilgili bir makale yazarak ve bu konu için bağlantı oluşturarak listede yerini alabilir . ( bildirim için konu altı yorumlar veya info@siirlerveguzelsozler.com kişisel mail ersince1907@gmail.com adresine gönderim yapabilirsiniz. )

Şimdiden bütün blogcu takipçilerimize başarılar bol paylaşımlar ve tanıtımlar dilerim. 


Arama Etiketlerinden : Blog tanıtımı , Blog ekle, Blogspot tanıtım, Wordpress blog tanıtımı, Tmblr blog tanıtım, Blogunu tanıt, Karşılıklı blog tanıtımı, blog seo, webmaster


Best Of Blog List


 1. Eklenecek Blog
 2. Eklenecek blog 
 3. Eklenecek blog
 4. Eklenecek blog
 5. Eklenecek blog 
 6. Tanıtılacak blog
 7. Tanıtılacak blog 
 8. Tanıtılacak blog
 9. Tanıtılacak blog
 10. Tanıtılacak blog
14 Comments

Comments Yap
avatar

Blog tanıtımı yapmak isteyen bir çok kişi var onlar için bu tanıtım yazısı ve link paylaşımları bence harika olacak üstelik blogunuzun değerleride yüksek görünüyor sizde çok tanıtım aşamasından geçmiş olmalısınız blogcu arkadaşlar adına teşekkür ederim

Cevapla
avatar

Bence seçtiğiniz yöntem yanlış. ilerliyorsunuz kimse blog'unu tanıtmak için makale yazmaz :) zaten kişisel blog'ları ele alırsak kendi blog'larına yazmak için vakit bulamıyorlar

Cevapla
avatar

ilk yöntemle sayesinde JD Sezer backlink bıraktı bile. Blog tanıtımları illa liste yöntemiyle kullanıcılara ulaştırılmadığı bilinmektedir arama motorları için linkleme yöntemi şart.

avatar
Recep Hilmi Tufan 12 Ekim 2018 21:57

Haydi bakalım yolumuz açık olsun :)

Cevapla
avatar
Anonimden İnciler 12 Ekim 2018 22:37

Hadi bakalım hayırlısı olsun🤔

Cevapla
avatar

Recep Hilmi Tufan ve Anonimden inciler teşekkür ederiz. Haftanın en çok okunan konusu listesine girdi

avatar

Size yolladığımız tanıtım yazısının içeriğini kafamıza göre belirleyebilir miyiz?

Cevapla
avatar

+Profesör sitenizi açıklayan her türlü kelime olabilir.

avatar

selamlar tarifler, partik fikirler, köşe yazılarım ve gittiğim yerlere yer veriyorum be bloğumda aslında iyi şiir yazabiliyorum,masallarım var,bir kitaba devam ediyorum, anlayacağınız bir yol haritası belirleyemedim henüz özellikle blog için, köşe yazıları ve paylaşımlara bir göz atarmısınız fikir almak istiyorum. teşekkür ederim

Cevapla
avatar

Selam Gamze Akcan - Blogun genel bir tarifleme üzerine gidiyor. Her telden çalınmış gibi. Bence başlıklarının yanında biraz daha açıklayıcı bilgiler yer almalı. - Çocuk Yatağından Sedire - Eski Cocuk yatağı Nasıl Sedir oldu gibi başlıklarla yola çıkmak daha mantıklı bu sayede açıklayıcı yazın da değişecektir. Pratik bilgileri eklemeyi unutma - Yağlı boyadan tükenmez kalem izi nasıl çıkar gibi yazılarda blogunda farklı bir yer edinebilir. Şiirlerin ve sözlerin için harici bir başlıkta görmek isteriz ... Şimdiden iyi bloglamalar.

avatar

Teşekkür ederim yorumlarınızı dikkate alacağım... hiç biri vazgeçilecek gibi değil çok çalışmam gerek site haritası üzerine isim aldım ama yer almadım henüz şekillendiriyorum. Tekrar teşekkürler takipte olacağım...

Cevapla
avatar

Rica ederiz efem . Blog tanıtımları ve yardımları için buradayız.

avatar

Ersin hocam yorumları neden alıntılayamıyoruz? Yorumlar birbirine karışıyor açıkçası. :)

Cevapla
avatar

Sorunu henüz çözebilmiş değilim tema kaynaklı oluyor.


Okuduğunuz bu konu için yorum yapmak istermisin ?
Daha fazla içerik paylaşmamız için heyecanlanmalıyız bize yorum yaparak fişeklenmemizi sağlarmısın ?
*******************
#Edebiyat Sitesi Yazı - Yorum ilişkisi içerisindedir bu yüzden
******************
Yorumlarınızı önemsiyoruz ve bizim için yorumlarınız önemli.

******************
Yorum yapmak için Forumu doldurup düşüncenizi paylaşın lütfen
*****************