Haber siteleri bile Cuma Mesajları Yayınlıyor - Şiirler Güzel sözler -->

Haber siteleri bile Cuma Mesajları Yayınlıyor

Tarih : Ekim 28, 2018 Yorum (0)

Haber sitelerinde bile Cuma mesajları yayınlanıyor fakat Ne Dini Kategori nede Edebiyat Kategorisi var.           

     Özlü sözler arıyorsunuz, Replikler'den alıntılar bakıyoruz, Cuma Mesajları  güzel ve anlamlı mesajları kayıt altına alacağız hemen arama motorumuza başvuruyoruz. Arama yaptığımız kelimeler 'Özlü Sözler' veya 'Güzel sözler' olabilir bunlar sosyal medya mecralarında en çok kullanılan görsel paylaşımlar olma özelliğini taşımaktadır. Fakat artık her site bu 'Özlü Sözler' Cuma mesajları gibi başlıklarla yazılar paylaşıyorlar ve ortam artık tam bir çöplük oldu neden mi dersiniz ? Ünlü bir şairin kitap cümlelerinden yola çıkarak vereceğim örneği  Belki Cemal Süraya belki Attila İlhan belki başka bir şairden sözler var bu sözleri yayınlayan Edebiyat dalının Şiir siteleri veya blogların yayınlamaları normaldir fakat artık haber sitelerinde bile 'Cuma Günü Mesajları' gibi başlıklarla konu açılıyor. Acaba günün haberleri artık yeterince kullanıcı okuyucusu bulamadıklarından mı kaynaklı diyeceğim fakat bence değil çünkü özlü sözler aramalarından çok mankenlerin aramalarının daha çok olacağının kanaatindeyim.

Cuma Günü Özlü sözler mesajları başlığı araştırması 


Cuma günleri özellikle yayınlanan dini içerikli islami mesajlar oldukça yaygındır. Her Cuma, cumaya gitmeyenlerde dahil olmak üzere Cuma mesajları paylaşırlar ve herkes iyi dilekler yayınlar bu buraya kadar normal peki bu mesajlar nerelerden alınıp yayınlanıyor. Cuma günü mesajları genellikle dualardan oluşan bir yapıya sahiptirler ve aşağı yukarı hepsi birbirine yakın kelimeler içerir. İşte tamda burada yeni yazılan sözler aramaya başladığınız da değindiğimiz konuya giriş yapmış oluyoruz. 

Cuma Mesajları Mynet yayınları


Mynet genellikle açık saçık haberler yayınlayan genellikle bedenler üzerinden haberler yapan bir site olduğunu bilmeyen yoktur fakat 'Cuma Günü Mesajları' yazdığınızda Google arama da ilk sayfada bulunan bir site. Resimli Cuma mesajları diye atılan başlıktan sonra ki konuya geçiş bir mankenle alakalı olması da bir garip. Neden bütün konuları özgünlüğüyle bırakmayı seçmiyorsunuz ? 

YeniŞafak Cuma mesajları 


Haber içeriğinden hariç alıntı mesaj yayınlıyanlardan biriside YeniŞafak internet gazetesi, gazete absürt haberlerle dolu olmasına rağmen özlü sözler merakı onunda başını döndürmüş durumda. Alıntı hadisler ve sözlerle doldurduğu Cuma günü mesajları konusunu harabe eden YeniŞafak tebrik edilesi durumda. Herkesi kendi işine davet etmekte fayda görüyorum. 

Tğrt haber Cuma mesajları 


İlginç ki ne ilginç bu arama terimlerinin hepsine aşağı yukarı haber siteleri girmiş durumda. Alıntı sözler paylaşan emek hırsızlığı olarak gördüğüm bu paylaşımların haber sitelerinde ne işi var diye sormadan edemiyorum ? 


Sabah ve Sözcü gazeteleri 


Evet iki gazete daha Sabah gazetesi ve Sözcü gazetesi öyle veryansın edesim geldi ki anlatamam hepsini gezdiğim halde ancak belirli başlıklarda 'Cuma Günü Mesajları' içeriklerini görmem beni üzmedi değil. Bırakın bu işleri yazarlar kendi bloglarında yayınlasınlar sizde onlara destek verin çalmayın!

Bu gazetelerin hepsini tek tek gezdim, Nedense içlerinde Edebiyat bölümü yok, yok olmasına rağmen cazibe merkezi olmak adına emekleri farklı mecralara çekmek işin ehli olmadığınızın göstergesi olduğudur düşüncesindeyim. Cuma mesajları ve özlü sözler yayınlayan Gazete ve dergi sitelerinin Edebiyat konusuna destek verdikleri gün bu sözleri onlara bir çok yazar arkadaşımızın hediye edeceğine eminim. 

Sevgiyle kalın. 

#ErsinCe 
Okuduğunuz bu konu için yorum yapmak istermisin ?
Daha fazla içerik paylaşmamız için heyecanlanmalıyız bize yorum yaparak fişeklenmemizi sağlarmısın ?
*******************
#Edebiyat Sitesi Yazı - Yorum ilişkisi içerisindedir bu yüzden
******************
Yorumlarınızı önemsiyoruz ve bizim için yorumlarınız önemli.

******************
Yorum yapmak için Forumu doldurup düşüncenizi paylaşın lütfen
*****************