Hazreti Adem Cennetten Neden Kovuldu

         Yaratılışın insanlık üzerinde ki simgesi Hazreti Adem ve Hazreti Havva, Cennetten kovulduğuna dair Bakara suresi 36'ncı ayette bildirge vardır. Ayet şöyle buyurmuştur; “Derken şeytan onların ayaklarını kaydırarak, içinde bulundukları nimet yurdundan çıkardı. Biz de: 'Haydi, dedik, birbirinize düşman olarak yeryüzüne inin! Siz orada belirli bir süre ikamet edip yararlanacaksız.'” bu ayet Adem babanın şeytana uyarak Cennet yurdundan çıkartılmasını işaret etmektedir.

Benim sorgulama yönümde ki ise bir tek ELMA yiyen ADEM cennetten nasıl kovuldu ? Elma mecazi anlamlar içeren bir ikonmuydu yoksa adem yemek yeme isteğinin denendiği bir sınavdamıydı. Adem babadan Elmayı Havva annemiz mi istedi ? Adem baba Havva anayı ne olarak gördü ? Havva ananın istediği Elmayı Yaratıcısı yasakladığı halde Adem neden aldı ? Elmayı ne kadar yediler ? Adem babanın Cennetten dünya sürgününe değdi mi ?

Havva için değer miydi be Adem ... 

Adem ve Havva Cennetten neden kovuldu ?
Soru cevap bölümünde 'Hazreti Adem Cennetten Neden Kovuldu' sorusuna bildiklerimizle ve düşündüklerimizle cevap veriyoruz. Tarihi bir soru olan sorunun cevabına dair ne dersin ?

Bu arada Konum bildirmek için Cennet 'i seçtim oda Küçükçekmece İstanbul da göründü... Orada kiler dikkat etsin.

Daha fazla Soru için : SORU CEVAP 

Hazreti Adem Cennetten Neden Kovuldu Hazreti Adem Cennetten Neden Kovuldu Reviewed by ErsinCe on Ekim 24, 2018 Rating: 5

2 yorum:

  1. Elma olarak söylenen nesne bence farklı bir olay . İkon değiştirilerek ima ederek bilgi verilmiş gibi geldi banada.

    YanıtlaSil

Yorumlarınız bizim için önemlidir.
Yorum Yapmak için Alttaki Forum klavuzunu doldurabilirsiniz.

Öne Çıkan Yayın

Sözlük - Sittin Anlamlı Ne Demektir ? TDK

#Sözlük - Sittin Ne demektir  Sözlük anlamlarında 'Sittin' kelimesinin araştırmasını ele alıyoruz. #Sittin Ne demektir ? Sitt...

Blogger tarafından desteklenmektedir.