Hazreti Adem Cennetten Neden Kovuldu

24 Ekim 2018 Çarşamba2yorum

         Yaratılışın insanlık üzerinde ki simgesi Hazreti Adem ve Hazreti Havva, Cennetten kovulduğuna dair Bakara suresi 36'ncı ayette bildirge vardır. Ayet şöyle buyurmuştur; “Derken şeytan onların ayaklarını kaydırarak, içinde bulundukları nimet yurdundan çıkardı. Biz de: 'Haydi, dedik, birbirinize düşman olarak yeryüzüne inin! Siz orada belirli bir süre ikamet edip yararlanacaksız.'” bu ayet Adem babanın şeytana uyarak Cennet yurdundan çıkartılmasını işaret etmektedir.

Benim sorgulama yönümde ki ise bir tek ELMA yiyen ADEM cennetten nasıl kovuldu ? Elma mecazi anlamlar içeren bir ikonmuydu yoksa adem yemek yeme isteğinin denendiği bir sınavdamıydı. Adem babadan Elmayı Havva annemiz mi istedi ? Adem baba Havva anayı ne olarak gördü ? Havva ananın istediği Elmayı Yaratıcısı yasakladığı halde Adem neden aldı ? Elmayı ne kadar yediler ? Adem babanın Cennetten dünya sürgününe değdi mi ?

Havva için değer miydi be Adem ... 

Adem ve Havva Cennetten neden kovuldu ?
Soru cevap bölümünde 'Hazreti Adem Cennetten Neden Kovuldu' sorusuna bildiklerimizle ve düşündüklerimizle cevap veriyoruz. Tarihi bir soru olan sorunun cevabına dair ne dersin ?

Bu arada Konum bildirmek için Cennet 'i seçtim oda Küçükçekmece İstanbul da göründü... Orada kiler dikkat etsin.

Daha fazla Soru için : SORU CEVAP 

Share this article :

+ yorum + 2 yorum

Selim
24 Ekim 2018 17:22

Elma olarak söylenen nesne bence farklı bir olay . İkon değiştirilerek ima ederek bilgi verilmiş gibi geldi banada.

24 Ekim 2018 18:53

Elma bana görede bir ikon

Yorum Gönder

Yorumlarınız bizim için önemlidir.
Yorum Yapmak için Alttaki Forum klavuzunu doldurabilirsiniz.

 
Support : www.siirlerveguzelsozler.com - All Rights Reserved Bu blog ücretsiz olarak okur yazarlık - eğitim ve gelişim programlarını desteklemektedir.
Şiirler ve Güzel sözler Teması powered by Blogger