Karşılıklı Blogger destekleri bitti mi ? - Şiirler Güzel sözler -->

Karşılıklı Blogger destekleri bitti mi ?

Tarih : Ekim 20, 2018 Yorum (24)

     Merhaba bu yazıyı okuyan Blogger yazarı blog aşığı kişi. Bu yazıda yazdığımız blog yazılarının Blog yazarları tarafından desteklenmesi konusunu burada paylaşacağım. Binbir emek verip hazırladığımız bloglar bir yana içine içerik adına yazılan yazılar bir yana koyarak konuya giriş yapmak istiyorum. Blogspot veya diğer blog servislerine üye arkadaşlarımızın kullandığı Bloglar artık talep görmüyor mu acaba sorusunu bugün sormak istedim nedeni ise baya bir süredir blog yazıyorum yani burayı yazısız bırakmıyorum üstelik blog yazarlığı üstüne bir çok gruplarada aktif üyeliklerim bulunmakta burada benim gibi yazılarını paylaşan bloggerlerde var tabii ki. Burada paylaşımlarımızı yapıp birbirimizden destek beklemekteyiz. Desteklerde yorumlama paylaşmak gibi isteklerde oluyor tabi ki sonuçta emeklerimiz bir yerlere gelsin de istiyoruz. Bu isteklerimizin sonucu Blogger yardımlaşma veya Blog yardımlaşmaları gibi konular geliyor önümüze. Blog yazılarının son günlerde yazarı tarafından aktif paylaşılmasına rağmen diğer yazar arkadaşlardan her hangi bir yorum gelmemesi biraz düşüncürücü geliyor bana.
Blogger - Blogspot- Blog - Yazarlar

Konuya daha derin inmek istedim 'Neden Blog açıp Yazarlık yapıyoruz' diye bir soru da geldi aklıma cevabını da yazmak gerek elbet. Neden Blog açıyoruz Neden yazarlık yapıyoruz. Blog açmamızda ki neden bilgi birikimimiz yada yaptığımız işlerle kaynaklıdır. Blog açmamızda ki nedenlerin başında bilgi yazmak geliyor ve sonrasında bunları paylaşmak ve paylaşılanı duyurmak bilinir olmak gibi bir çok etken de yazarlığımızın arasına giriyor ve bunların arasına gelirler de eklenirse blog yazmak aslında güzel bir etkinlik olarak karşımızda kalıyor. Blog açmak bu nedenle yeni ortamlar yeni arkadaşlıklar ve yeni bilgiler demektir blog açmak kısacası Sosyal ağda sosyalleşmek diyebiliriz. Peki bunların artık hangilerini yapıyor yazarlarımız bloglarında ve çevrelerinde.

Blog yazarları destekleri bu yüzden bitti mi diye sordum ...


Ben hayır diyeceğim, Hayır diyorum. Blog yazarları birbirine destek olacaklardır. Blog hazırlarken, yazısını yazıp paylaştıktan sonrasına yorumlarıyla sosyal medya hesaplarında paylaşımlarıyla bloggerler birbirlerine elbette destek olacaklardır. Blogger arkadaşlarımızdan ricamız blogcu arkadaşlarımızın yazılarına yorumlar yapıp sosyal medya üzerinde beğenilerimizi esirgemeyelim hepimiz aynı gemideyiz yelkenler fora diyorum.

Hep birlikte daha iyi bloglara.

24 Comments

Comments Yap
avatar

Çok iyi bir konuya değinmişsin. Bloggerci arkadaşlarım eskiden karşılıklı olarak yorum yapar birbirlerine destek olurlardı. Şimdi birbirine uzaktan bakıyorlar hiç bir ilerlemede yok

Cevapla
avatar
KİTAPLARA KAÇANLAR 20 Ekim 2018 23:11

Bu duyarlılığınız için teşekkür ediyorum.

Cevapla
avatar

Yorumlara ve paylaşımlara duyarlı olan yazar arkadaşlara teşekkür ederim.

avatar

Üstad güzel yazmışsın, yeni mecralar türedikçe blogger müdavimleri azalıyor..
ağırlıklı bir oranda bir çok blog yazarı instagramcı oldu maalesef.. oysa blog yazmak terapi gibidir.. insanın içindekileri sağması gibidir..
bir çok blog takip ediyorum.. hepsinin yazılarını mümkün olduğunca okuyorum..
bir de yazdıklarımı sosyal medya hesaplarımdan paylaşıyorum, 250 küsür arkadaşım olan face hesabımdan paylaşıyorum.. gele gele, 2-3 etkileşim, 2-3 görüntüleme geliyor.. insanlar blog okumaktan hoşlanmıyorlar şeklinde bir algı oluştu bende geçen sene.. bu arada üstad blogger takipçi eklentinizi göremedim. takibe almak izlemek isterim.

Cevapla
avatar
Ertuğrul Yıldırım 22 Ekim 2018 07:03

Blog dünyasında,bloglara yorum yapılmasının bir kuralı karşılıklı yorum yapılmasına bağlıdır..Yorum kültürümüz yok maalesef..Kolay gelsin..✔😊

Cevapla
avatar

Ephendy öncelikle merhaba konuya duyarlılığınız için teşekkür ederim. Yeni mecralarda kitap okuma ve yazma sanatı yok malesef. Bu yüzden Blog yazanların yeri farklıdır modunu takıyoruz. Paylaşımlar için teşekkür ederiz bu arada. Takipçi buttonu arada bir kayboluyor blogger ile alakalı. Şimdilik Google üzerinden takip mevcut.

avatar
Beyda'nın Kitaplığı 23 Ekim 2018 15:31

Destek çok önemli. Yazanı teşvik ediyor. Daha da çok yazmasını sağlıyor.Her daim birbirimizi desteklememiz gerektiğini düşünenlerdenim. Ama bazen bu çıkar ilişkisine dönüyor. Bunu görünce üzülüyorum.

Cevapla
avatar

Güzel bir konuya değinmişsiniz. Blog yazmak işi çok emek verilerek yapılıyor
Beğeni ve yorum gelmeyince insan tabi ki üzülüyor ama yazma hevesi kaybolmuyor. Gerçekten daha kolay oluşuyla insanlar instagrama yöneldi son 1 senedir. Ben elimden geldiğince Blog yazan arkadaşlarıma destek vermeye çalışıyorum. Hep beraber birbirimize destek verelim. Gerçekten güzel bulduğumuz yazıları sosyal medyada paylaşalım. Sevgiler 😊

Cevapla
avatar

Emek verdiğim bu bloga destek olarak yorum yapılması paylaşılması gibi aktiviteler şahsen hoşuma gidiyor beni daha çok etkiliyor.

avatar

Paylaşımsız yürümez gerçekten. Kimse bu konuya böyle uzun değinmemişti. Birçok blog yazarı yazmayı bıraktı sanki. Belli kişiler dolaşıyor ortalarda. Bu nedenle birbirimizi ihmal etmemeliyiz. Sağ ol oğlum :)

Cevapla
avatar

Ve yorum ve destekleme uzmanımız Ece anne. Bütün blog yazarlarının her daim istisnasız destekçisi Ece Anne. Hiç bir yazarı yalnız bırakmayan Ece Anne. Blog yazarları dediğin gibi yazmayı bırakmadı fakat bir çoğu tek tabanca takılıyor kimin ne hali varsa görsün moduna geçtikleri için durum biraz yalnızlaştı. Fakat blog dünyası yalnızlığı kabul etmiyor ters dönünce işlemler hepsi bir anda çıkacaklar o zaman bi şovu hak ediyorlar derim ben. Şu anda ihmal etmeyenler birbirlerini bir süre sonra hem maddi hem manevi karlı çıkacaklardır saygıyla kal Ece anne.

Ece Evren

avatar

Ersin, çok iyisin. Moralimi yükselttin. Seni keşfetmem önce artılamandan oldu ama bir e-mail ile takip butonu koyar mısın bloğuna oğlum? Yayınlarını kaçırmayayım. Hele Ece anne diye hitap ettiğin için çok teşekkürler :) Sevgilerimle :)

Cevapla
avatar

Teşekkür ederim Ece anne. ara ara girişlerim nedeniyle böyle olduk. Her neyse takip olayına gelince temayı kendim yapmaya çalıştığım için iyice bozdum sanırım. Yeni bir tema kopyalayana kadar bu şekilde olacak takipçiler modülü ekli olsada anasaydada çıkmıyor. Plus takip aktif :P güzel bir tema buluncada diğer izleyiciler aktif olur diye düşünüyorum. Saygılarımla

avatar

Blog desteklerini canlandırmak için her yazar bu konuyu bir kez yazsa iyi olmaz mı ?

Cevapla
avatar

tabii ki iyi olur ben üstüme düşeni yaptım o zaman

avatar

Çok güzel bir konuya değinmişsiniz gerçekten de...
Elimden geldiğince arkadaşlarıma yorum konusunda destek olmaya çalışanlardanım ama son dönemlerde zamanla ilgili bir sıkıntım var sanırım, yetişemiyorum...
İnşallah yakın zamanda bu konuyu yeniden eski düzenime getirerek halledeceğim..
Sevgiler...

Cevapla
avatar
Andreia e Jéssica 14 Kasım 2018 23:04

Adorei o post
Beijinhos, http://damselme.blogspot.com/

Cevapla
avatar

Takipteyim bloğuma beklerim bende sizi :)

Cevapla
avatar

takibe takip :) instagram gibi olduk bu ara dur bakalım bunun sonu nereye gidecek...

avatar

Takipteyim Blogunuzu...
https://sozler-diyari.blogspot.com/

Cevapla
avatar

Bende Takibe aldım sizi.

avatar
Bu yorum yazar tarafından silindi.
avatar

İnsan gerekli görse ve istese bile bir sürü blogu ziyaret etmeye, etkileşim kurmaya zaman ayıramayabiliyor. Blog ziyaretine belli bir zaman ayırabiliyorsunuz, Facebook'a şu kadar, Pinterest'e bu kadar; falan filan. Her zaman bir mecra kapanabilir, hacklenebilir, bir şeyler olabilir. Sadece Google Plus üzerinden yürüyen biri şimdi zora düşebilir mesela. Bu yüzden birkaç mecrada, birkaç şekilde aktif olmaya çalışmak ve içlerinden en verimli olanları tespit edip onlara ağırlık vermek lazım diye düşünüyorum. Ben yorum olayında çok aktif değilimdir ama bu aralar blog yazılarını sosyal medya sayfalarımda sıklıkla yayınlıyorum mesela - bunu da yapmak lazım.

Cevapla
avatar
Nakliyat Yapanlar 25 Kasım 2019 20:21

Türkiye'nin Tüm Şehirlerinde Nakliyat Yapanlar https://www.nakliyatyapanlar.com Her Geçen Gün Gelişen Hizmet Sektörünün Her Anlamda Bizlere Hizmet Sağlıyor. Olmasından Dolayı , Artık İstediğimiz Gibi Farklı Sektörlerde, Farklı Hizmetler Veren Siteler İle İstediğimiz Gibi Evinizi Şekilde Taşıyabiliyoruz. Bunun İçin de İstediğiniz Gibi Kaliteli Bir Firma Bulmak Ve Bu Firma İle Taşınma İşlemlerinizi Yapmak Çok kolaydır.

Cevapla


Okuduğunuz bu konu için yorum yapmak istermisin ?
Daha fazla içerik paylaşmamız için heyecanlanmalıyız bize yorum yaparak fişeklenmemizi sağlarmısın ?
*******************
#Edebiyat Sitesi Yazı - Yorum ilişkisi içerisindedir bu yüzden
******************
Yorumlarınızı önemsiyoruz ve bizim için yorumlarınız önemli.

******************
Yorum yapmak için Forumu doldurup düşüncenizi paylaşın lütfen
*****************