Kış gelince aklınıza gelen durum nedir ?

Tarih : Ekim 24, 2018 Yorum (10)

Kış Gelince...


Merak edilen sorulardandır kendisi 'Kış gelince aklınıza gelen durum nedir ?' Kişisel bir sorudur belki ama Kış geldiğinde düşüncelerimiz bir bakımdan da değişiklik gösterir. Kış ayları soğuk geçen zaman dilimleri olması nedeniyle sıcak zamanları aradığımız bir mevsimdir. 

Şöylede özetleyebiliriz Kış ayını, bu zamanda giderlerimiz artar maddi zorluklar çekilebilir. Hasta oluruz zor zamanlar geçirebiliriz, Dışarda kalan kimsesizlere üzülebilir kimsesiz hayvanlara destek çıkabiliriz...

Peki ya Sizin 'Kış dediğimizde aklınıza gelen şeyler durumlar vaziyetler nedir?'10 Comments

Comments Yap
avatar
Ersin Karamahmutoğlu 24 Ekim 2018 01:35

Sokak hayvanları ve Sokakta kalan insanlar...

Cevapla
avatar
Ramiz Karaeski 24 Ekim 2018 02:18

Mercimek - lahana - limon gelir kış gelince aklıma

Cevapla
avatar
she is the man 24 Ekim 2018 09:09

Battaniye... Kış demek battaniye demek, o soğuk havalarda sıcacık sarılmak için battaniyeler çıkarılıyorsa kış gelmiştir.

Cevapla
avatar

Kış ayları canlılar için her açıdan biraz daha zor geçen aylar gibi Ersin, saydığın sebeplerden dolayı. Vücut üşümemek için depolamaya daha yatkın oluyor kışın. Bunun üzerine bir de artan hareketsizlik eklenince gelsin kilolar. Baş sorumlu da kestane zaten :))

Cevapla
avatar
Ersin Karamahmutoğlu 24 Ekim 2018 10:50

Kış ayında elbet sıcak bir yuva varsa eskisi gibi kuzine soba varsa kestanede yanındaysa güzel derim tabii ki ... O yüzden diyorlar YILDIZ sanırım Kış ayı değil dert ayı diye belkide...

Cevapla
avatar
Beyda'nın Kitaplığı 24 Ekim 2018 14:59

Battaniye kahve ve bolca kitap :) Offf çok canım çekti ama şimdi çalışmam gerek :(

Cevapla
avatar
Ersin Karamahmutoğlu 24 Ekim 2018 17:24

Kahve ve Sigarada soğuk kış günlerinin iş zamanlarının titreye titreye özlenilen olayıdır. Canım çekti ama daha vakit var ...

Cevapla
avatar

Beni devamlı artılayan oğlum. Bir blogdaki yorumundan geldim. Şimdi seni takibe alacağım.
Kış için ise, eğer maddi durumlar iyiyse eğlenceli olabilir ama ben fakirler, kedi ve köpekler için çok üzülüyorum. Eline sağlık oğlum :)

Cevapla
avatar
Ersin Karamahmutoğlu 27 Ekim 2018 17:38

Kış gelince en çok yardıma muhtaç sokak hayvanları oluyor. Ben kış gelince Kuşları kedileri köpekleri ve Kalmışsa eğer insanların çilelerini hatırlarım genelde.

Cevapla
avatar

Kış değince sobalar geliyor aklıma borularının kızardığı...

Cevapla