Kolay iş değil Blog yazarlıkları Bölüm 1 - Şiirler Güzel sözler -->

Kolay iş değil Blog yazarlıkları Bölüm 1

Tarih : Ekim 30, 2018 Yorum (40)

Merhaba Blog yazarlıkları yolcuğuna çıkmış Blog yazarı ve adayları bu konuda Blog yazarlığı yapacak veya yapanların nasıl bir yol izlediğine dair kendi tecrübelerimden yola çıkarak bilgilendirme amaçlı bir paylaşım yapacağım. 

Blog Yazarlıkları Kolay iş değil ... 

Blog yazarlığı için öncelikle belli başlı hedefler olması gerektiğini biliyoruzdur, yazan arkadaşlarımızın bir çoğunun ilgilendikleri, bilgili oldukları kesinlikle konular vardır yada gündeme dair yorumlama özelliği işte tam burada düşünebilirsiniz yazar olmayı ve doğru bir noktadasınız. Neden yazar olmayasınız ki ? üstelikte zevkli bir döngüye sahip çevre edinebiliyorsunuz. Blog yazarı olmanın bir çok faydası vardır elbette, tanınan kişi olmak, belli çevrelere sahip olmak ve bilgi sahibi olduğunuzun ispatı Blogunuzun olmasıdır. Buraya kadar düşünceler de normal fakat işi artık faaliyete geçirmek isterseniz orada uzun ve meşagatli bir yolculuğa çıkmış oluyorsunuz size burada bir sabır taşıda lazım tabii ki.Blog yazarı olmak için neler gereklidir ? 


Blog yazarı olmak için gerekli olan kuşan nedir diye soracak olursanız, ilk başta nereye gittiğinizi bilmelisiniz. Yani kendinizi hangi yönde yazmak için hazır hissediyorsunuz bunu sorgulayarak başlayabilirsiniz . Gözünüzü yükseklere dikmelisiniz fakat ufak ufak ilerlemelisiniz bunun için adım adım Blog yazarı yolculuğuna çıkıyoruz.


  • Yazacağımız Kategoriyi oluşturmalıyız 
  • Kategori hakkında ne kadar bilgiliyiz 
  • Kategori hakkında daha önce yazılmış bloglar var mı ? 
  • Araştırma yapılması 
  • Adres alımı (Domain alımı) 
  • Blog sağlayıcıları - Yazılarınızı yayınlayacagınız adres


işte bu noktalardan sonra Blog yazarlığı başlangıç yeri geliyor yani yazmak. Yazmak değince sağdan soldan kopyalanan içerikleri blogunuzda yayınlamak bir şey ifade etmez bu zaten kısa zaman sonra fark edilecek ve bu alandan dışlanacaksınız bilginiz olsun. 


Yazacağınız konular hakkında sürekli canlı olmanız gerekmektedir yani devamlı başlıklar adı altında açıklamalı yazıları yazmanız gereklidir buda bu konu hakkında ne kadar bilgili olduğunuzu gösterecektir. Ziyaretçilerinizle bu şekilde ilgilenebilirsiniz, yazılan yorumlara cevap vermeniz gerekir ve blogunuzu sık sık yeni konularla güncellemeniz istenmektedir.

Bulunur olmak için arama motorları için özel olduğunuzu göstermelisiniz. Arama motorlarına kayıt olarak sizin hangi konuda destek verdiğinizi bildirirseniz daha kısa sürede ziyaretçilerinize ulaşabilirsiniz. Sosyal medyanın gücünü kullanmak blogunuzun tanıtımı için enfes bir yerdir. Bir çok Sosyal medya kanalı bulunmaktadır Facebook Twitter Google+ İnstagram gibi daha saymakla bitmeyen milyon kullanıcılı yerler var buralarda kendinize profiller ve sayfalar oluşturarak sizinle aynı düşüncedeki kişilere ulaşmayı başarmalısınız. Bir çok blog yazarı bu işe başlayıp yarım bıraktığından dolayı internet ortamı blog çöplüğüne dönmüş durumda bu bloglar arasından çıkıp kendinizi göstermeniz için arama motorlarına özel sitenizi ayarlamısınız işte buna Seo denilmekte yani aramalar özelleştirilmiş optimize edilmiş bloglar denilmektedir. Seo ilk başlangıç için site üzerinde yapılsada daha sonra dışarıya çıkacaktır. Seo konusunu iyi derecede uygulamanız gerekmelidir bunlar için; Site için seo - Yazılar için Seo - Site Dışı Seo olarak bir kaç bölümde sıralanabilir bunları uyguladığınız da blog çöplüğünün içinden çıkıp yıldızlara koşacaksınız.

Sonra yıllarınızı alacak her gün yazı yazacak zaman gerekli. Kısacası Blog yazarlığı yapmak yazmakta bakımını yapmakta zahmetli iştir. 


Kolay iş değil Blog yazarlıkları 1. bölüm


07.11.2018 Tarihli Eklenen başlık : Kolay iş değil Blog yazarlıkları 

Blog yazarı kişinin en çok kendine sorması gereken soru şu ' İnsanların sitemi ziyaret etmesini nasıl sağlarım' diye düşündüklerinde bulacakları cevap Blogumuzun daha aktif olarak ziyaret almasını sağlayacaktır.

Blogunuzun Google dahil arama motorlarında nasıl listeleneceğini araştırmalı, ülkeler arasında en çok kullanılan arama motorlarını keşif etmeli ve blogunu bu arama yerlerine eklemelidir.

Bir çok Blog işini sıralamalı sırasına göre yapmalı ve takip etmelidir.

Sosyal medya kanallarında blogunuz hakkında bilgi vermeyi unutmayın.
40 Comments

Comments Yap
avatar
Yurdagül Çelik 30 Ekim 2018 20:05

Çok fazla skora takılmıyorum,samimi bir şekilde bu dünyada var olmaya çalışıyorum.2,5 yılda da ban göre iyi sayılabilecek bir kitleye ulaştım.Gittiğim turlarda bile bulunduğum yerlerdeki takipçilerim davet ediyor beni :) Güzel bir şey yaaaa :)

Cevapla
avatar

Merhaba Yurdagül hanım, Samimi yazılarınız ve hitap ettiğiniz kitle aslında başarılı bulduğum bloglar arasında. Fakat site dışı seo sisteminizde aksaklık olduğu belli uğraşılırsa çok güzel yerlere gelir diye tahmin ediyorum. Dünya sıralamasında dahamutluyuz.com 3,230,969 sırada ve Türkiye sıralaması 63291 dır. Takipçilerinizin hepsinin yorumlama yapması durumunda Türkiye 'de ilk 30 000 lere düşersiniz ve her yazdığınız konu arama motorlarında ilk başta görünür fakat binlerce blog yazarının olduğu ortamda 50 kişiyi geçmiyor bir birini destekleyen. Hepimiz için hayırlısı olmasını temenni ediyorum yorumunuz için tekrar teşekkür ederim.

avatar

Bu arada Sosyal medya çılgınlığının aksine Yaşasın Bilge Bloglar...

avatar
Yurdagül Çelik 30 Ekim 2018 21:08

Bilge blog kategorisine girebilir miyim bilmiyorum ama amacım bir kişi bile olsa bir dokunuş yapmak.Teknik kısımlardan hiç anlayamıyorum,blog dünyasına ilk girdiğimde de epey para kaptırdım bu yüzden.İşten istifa ettiğim için gönüllü projelerdeyim,eğer çok para kazanırsam teknik işlerim için profesyonel ilgilenen bir yardımcı tutabilirim inşallah :) Destekleriniz için gönülde teşekkür ederim :) Ben de sizi geç fark etmiş olsam da severek takip ediyorum :)

Cevapla
avatar

Başlıkta geçiyor ya 'Kolay iş değil' kimisi para kaptırıyor kimisi zaman her ikisi de aynı şey olsa bile giden bizden gidiyor. Teknik kısımlardan anlamak için başka bir blog açarak yapboz yapıp öğrenmeyi mantıklı buluyorum. Ben uzun zamandır ilgilenmiyordum bir gecede bir lafla burayı aktif hale getirdim. Teknik çalışmalarla sıralamara girmeye çalışıyorum. Eskiden bir ekibim vardı teknik destek sağlardık gönüllü olarak şimdi o ekipten 2 kişi kaldık diğerleri ücretli olarak şirketlerde çalışıyorlar. Yinede buralardayım teknik destek ve herhangi sorun için yardımcı olmaya gönüllü olarak destek veririm mail atmanız kafi. bu arada maili sitede görüntüleyemiyorsanız ersince1907@gmail.com

Hep birlikte daha iyi bloglara efem.

avatar

Blog çöplüğü oldu ortalık derken kimse inanmıyordu al sana bir tane daha aynı düşüncede olan yazar ...

Cevapla
avatar

ula kolay olsaydı dedikleri gibi para kazanılırdı yıllardır yazıyorum bir emekli ikramiyesi alamayacağım ona yanıyorum. Blog yazarlığı aslında en zor işlerden birisi ... Tehtid de aldık mı tam olcak... saygılarla

Cevapla
avatar

tehtid olmaz da telif hakkı olabilir :)

avatar
Ertuğrul Yıldırım 31 Ekim 2018 11:08

Aslında blog yazarlığı sadece yazı yazmayla kısıtlı bir mecra değil..İsteyen yazı ile düşüncelerini açıklarken,sadece tek bir video yada tek bir resim ile de kendini ifade edebilir..O anki ruh halini,düşüncesini tek bir resim,tek bir video yada kısa bir cümle ile anlatabilir..Blog dünyası bu açıdan önemli bir mecra bence..Güzel ve önemli bilgilerdi emeğinize sağlık..✔😊

Cevapla
avatar

Rica ederim Ertuğrul bey, Sadece yazı yazmak değil blog yerleri fakat genellikle yazıyla aranarak bulunduğu için yazma sanatı gerekli bir yol. Dediğiniz gibi bakacak olursak video çekmekte en az yazmak kadar beceri ister emek ister. Her halukarda Blog yazarlığı kolay iş değil bence . Yorumlarınız için teşekkür ederim.

avatar

Bugün ancak okuma listesinde seni bulup,hiç olmazsa bir-iki yayınını okuyayım dedim. Blog yazmayı çok seviyorum fakat durgun bir dönem yaşıyorum.İnşallah açılacağım.Bu arada kitap okuyorum bol bol.Yurdagül kızım gibi ben de teknolojiden asla anlamıyorum. Bana yardım edenler nedense sonradan düşmanca tavır sergilediler.Artık birinden yardım istemeye korkuyorum. Ben de para harcadım, nihayetinde bir hizmet verdiler ama neden kızdıklarını asla anlayamıyorum.Diğer yazılarına da bir göz atayım oğlum :).

Cevapla
avatar

Takip listenin dolu olduğunun farkındayım Ece Anne yinede banada zaman ayırman benim için çok mutlu edici. Kitap okumak yeni bloglar yazmak için hem zaman tanıyan hemde yeni konular elde etmemiz için harika gelen icatlar olarak görüyorum artık . Blog konusunda aldığınız ücretli hizmetler dost canlısı kişilerden gelmediği için al ve git kampanyasıyla hizmet verdiğini düşünüyorum yoksa bu işler anlayanlar için keyif verici bir iş hem dost kazanıyorsun bundan ötesi varmı ? 3 gündür DevEvyemekleri Ahmet kardeşimizin bloguyla ilgilendik sonunda başardık para söz konusu olmadı güle oynaya yaptık sadece yeni dostluklar kazanmak içindi ve yine bu şekilde ki ihtiyaçlara dostluk için karşılık vereceğim. ben bloglar için buradayım haberiniz olsun Ece anne eskisi kadar değilim ama yinede elimizden geliyor birşeyler ve eskisi gibi olmam içinde bu şekilde yolculuk yapmam gerektiğini biliyorum çok parası olan değilde çok dostu olan kazanıyor...

Ece Evren
- Dev Yemek Evi

avatar

Ersin çok uzun zaman sonra blog yazmaya karar vermiş biri olarak söyleyebilirim ki , yazdıklarına tamamen katılıyorum. Okumaya bu kadar uzak bir toplumda blog yazarı olmak , yazdıklarını farkettirmek başlı başına bir iş. Ama seninde bahsettiğin gibşi imkansız değil. Emeğinin karşılığını görmen dileği ile..

Cevapla
avatar

Blogumun tema değiştirme aşamasında gece gündüz demeden bana yardımcı olan ve bunu da hiç bir ücret karşılığında yapmayan Ersin Beye benim saçma ve luzumsuz bütün sorularıma bile bu kadar katlandığı için teşekkürü bir borç bilirim.

Cevapla
avatar

Gülerek okudum yorumunuzu Ahmet bey, Blog yazarlığı kolay iş derken bir de yardımlaşmasıda kolay olmuyor elbette. Birlikte geçirdiğimiz güzel temalı vakitler için bende teşekkür ederim.

avatar
DüşTasarımcısı 5 Kasım 2018 19:16

Blog yazarı olmaya karar vermek ve düzenli paylaşımlar da bulunmak çokta kolay değil elbette..Ben de bu işi severek yapanlardanım:)
Tespitleriniz ve önerileriniz çok yerinde olmuş,emeğinize kaleminize sağlık..

Cevapla
avatar

Severek blog yazan insanların neşeli ve sosyal olduklarını gördük fakat işin birazda cıvıtılarak yapılan kısımlarına denk geldiğinizde bir dalga alıp sizi götürüyor işte o an kolay olmuyor. Düş Tasarımcısı yaptığınız yorum için teşekkür ederim

avatar

Ersin oğlum. Ben sana adsens reklamları için sormak isterdim.Bunun bize dönüşü nasıl oluyor? Başta hiç taraftar değildim google reklamı almaya ama teklif onlardan geldi. Senden bu konuda yardım isteyebilirim Ersin. Zaten gmailini yazmışsın. Ben sana yazarım oğlum. Çok teşekkür ederim bu güzel cevabın için:)

Cevapla
avatar

Merhaba Ece anne, Adsense reklamları Site veya blog sahiplerinin yazdıkları yerlere koydukları tanıtım alanıdır. Blog reklam yayınlayabilir hale geldiğinde teklif yollarlar blogumuzda belirli alanlarda bu reklamları yayınlayarak - gösterim ve tıklama başına gelir elde etme imkanı sunar. Blog kitlene Google 'nin istediği reklamları göstermeye hazırsan tabii ki koymalısın. Dönüşüde kazançlar biriktikçe belirli bir meblada hesabınıza yatırılıyor. İşte buna adsense deniyor Ece anne teknik detay için mailleşelim. Eh ne de olsa kolay iş değil blog yazarlıkları biraz çalışmak gerek :)

avatar
RenkliBlogSayfam 8 Kasım 2018 10:24

Merhaba ben henüz sizler kadar profesyonel değilim ama severek yapıyorum blöf yazmayı. Öğrendiğim şeyleri merak edenlerle ve ihtiyacı olanlarla paylaşabilmek beni mutlu ediyor. İşin teknik tarafına bakacak olursak bende hiç mi hiç anlamıyorum Takip ettiğim blogger arkadaşlarımdan yardım almaya çalışıyorum omların yazılarını okuyup inceleyip uygulamayı deniyorum elimden geldiğince. Başarılı olup olmadığım konusunda henüz cok erken olduğunu düşünüyorum ama az da olsa bir beni sürekli okuyan bir kitlem var ne mutlu bana 😀😀 burada yorum yapan herkesten ricam benim bloğuma da bir göz atarak eksiklikleri dile getirmesidir. Bu güzel yazı icin size de cok teşekkür ediyorum Ersin bey
Saygılar

Cevapla
avatar
RenkliBlogSayfam 8 Kasım 2018 10:25

Blöf yazmışım BLOG olacaktı affola 🙏🙏

Cevapla
avatar

Merhaba +Renkli Blog Sayfam artık profluk olayı site içeriklerinde ki kolay tasarımlarla aşılmış durumda 2002 yıllarında ki blog yapımlarıyla 2012 de kiler arasında dil bilmeden tasarım yapabilinir hale getirildi. Bize düşen sadece seo ve içerik . Güzel içerik bilgilendirici içerik güzel zaman geçirecek içerikler yazabilmek mesele oldu. Bir de burada neden bulunduğumuzu unutmamak lazım. Sitenizin içi bence iyi genel bir wp olmuş. Takipçilerinizde yeteri derece var 10 takipçi 1000 ziyaretçiye bedeldir derim. Burada ki amacım Blog yazarlarının bir birini desteklemesidir.
(Blöf yazma blog yaz sloganımız olabilir )

Yorumlarınız için teşekkür ediyorum.

avatar
RenkliBlogSayfam 8 Kasım 2018 11:29

Evet güzel bir slogan
Blöf yazma Blog yaz
😃😃
Her zaman tüm blogger arkadaslarıma elimden geldiğince destek olurum

Cevapla
avatar

Linkleme ( mim tarzı ) ile devam edebiliriz ne dersin ?

Blöf yazma Blog yaz

Bloggerler ve siteleri hakkında bilgi veririz.

avatar
RenkliBlogSayfam 8 Kasım 2018 12:43

Süper olur derim 👍🏻

Cevapla
avatar

Bende bu yolda yeni sayılırım guzel anlatmışsınız elinize sağlık. 3 ay kadar oldu henüz hatrı sayılır bir takipcim veya trafiğim yok. Duzenli yazılar paylaşarak aslında blogumu bir duzene soktum. Bilgi verici iceriklerle okurlarin karşısına çıkmaya çalışıyorum. Ama yeterince okuyanım olmaması beni üzüyor. Verdiginiz bilgiler icin teşekkür ederim.

Cevapla
avatar

Merhaba İsmail aramıza hoş geldin. Bir takipçinde ben oldum, hayırlı olsun diyelim. Umarım kısa zamanda istediğiniz yerlere gelirsiniz.

avatar

Teşekkür ederim. Umarım beklentilerim gercekleşir.

Cevapla
avatar

Ben sadece yazıyorum, düzenliyorum ve yayınlıyorum. Birazcıkta gruplarda paylaşıyorum :) Trafik sayım çok az ve bu beni bazen karamsarlığa itmiyor değil. Ama bir kaç yazımın da google aramalarında ilk sayfada çıktığını görünce mutlu oluyorum :) Şu sıralar tek dikkat ettiğim şey süreklilik. Yazım kuralları ve özgün içerikse her zaman dikkat ettiğim bir konu. Bir gün gelecek daha iyi olacak diye ummaya devam ediyorum :) Motive edici yazınız için teşekkürler :)

Cevapla
avatar

Merhaba +sihirli inciler gldmt öncelikle yorumun için teşekkür ederim. Blogunuzu kontrol ettim ve takibe aldım. Açık ve net söylemek gerekirse yazdığınız konularda sizin rakiplerinizin çok olması ilk sayfa olayını biraz farklı rabeete sokuyor o yüzden yazılarınız hemen ilk sayfa veya hit almasını beklemek olmaz. Seo açısından açılış tarihiniz de dahil olmak üzere çok taze bir blog. Size tavsiyem yazılmamış konuları bulup yazmanız olacaktır o zaman diğer konularda yükselişi yakalayabilirsiniz. Şimdilik beklemeye devam kalın sağlıcakla.

avatar
Resul Davutoğlu 10 Kasım 2018 23:03

Merhaba
Yazı ile bazı yorumları okuyunca şunları yazmak istedim. Blog yazarak, ülkemizdeki şartlar gereği, maddi olarak bir şey kazanmak cok zor. Ayrıca az okuyucuya razı olabilmek de gerek. Çünkü okuyucu sayısı ne kadar hirslansak ve güzel yazılar yazmaya çalışsak istediğimiz oranda artmıyor. Sadece okuyucularin tarza yakın facebook gruplarıyla bir dereceye kadar artabileceģini belirtmek isterim.

Cevapla
avatar

Resul Davutoğlu Merhaba konumuza yaptığın yorum için öncelikle teşekkür etmek isterim. Bahsettiğin üzere ülkemizde Blog yazarak para kazanmak zor gibi görünüyor olabilir fakat uzakta değil, Ferrariye binen Blogger konusunda şakayla karışık üstünden bir geçiş yaptım. Genelde blog yazmaya başlarken kullanıcı odaklı yazılır sonra takipçi ve hit oranlarına bağlı kendi yazılarınla veya düşüncelerinle gidersin bu da 2nci derece olabilir fakat her şeyden önce bir blog yazarı sabırlı olacak aslında başka çareside yok .

avatar

Türkiye'de blog yazarlığı zor olan işlerden birisi olduğunu düşünüyorum. Okuyan bir toplum değiliz maalesef. Halbuki takip ettiğim blogların içeriklerine baktığımda etkileşimi çok olan sitelerden çok daha samimi başarılı yazılar görebiliyorum. Bloglarımız okunur olmasını sağlamak adına maalesef ki maalesef popülizm denen olguya katılmamız. Bende henüz yeniyim teknik konularla ilgili çok ama çok araştırdım. Yalnız insan bir yerde tıkanıyor. Yazmaya devam. Herkese başarılar..

Cevapla
avatar

Barış tutunan öncelikle konumuza yaptığınız yorum için teşekkür ediyorum. Bahsi geçen yer Türkiye olduğu için bazı şeyler bizde gösteriş olarak göstermenin en iyi işlerden birisi olduğunu benliğimize işlemişiz. Bloggerler içinde aynı şey geçerli popülerizim sayesinde kaç blog okudunuz sorusunu eminim çoğu cevaplayamıyacak kadardır kitap yorumları yazanlarda aynı şekilde velhasıl yolculuğumuz devam ediyor işte. Araştırmalarınız grup dahilinde paylaşıp yorumlanmadıkça o tıkanıklık devam edecektir. Faydalı bilgiler yazarak bloglara devam ediyoruz yani Blöf yapma Blog yaz diyorum ben buna. Bu arada blogunuzu takibe aldım başarılı yazılarınız var. Bol şans dilerim.

avatar

Çok teşekkür ederim

Cevapla
avatar
Shoepera Türkiye Yüksek Ökçeler Kulübü 11 Kasım 2018 19:07

Değerli bir paylaşım konusu bu. Blog sahibi olma ve yayın yapmayı çok önemsiyorum. Okuma oranlarının çok vahim olduğu ülkemizde bloggerların çabalarını çok önemli görüyorum. Blog açmak, sadece bir bog açmak değil. Şahsi bir "yayıncılık faaliyeti" bu. Topluma karşı sorumluluğumuz var blog açtığımız anda başlayan. Blogu en temel düzeyde açmak 20 dakika, biraz daha gelişmiş özellikler isterseniz ortalama 48 saatte şahane bir blog açmış olabilir her dileyen. Zorluk blogu açmada değil, etik çalışarak ve iyi niyetle o blogu "yönetmek" oldukça zor ve efor isteyen bir uğraş. Ama şuna çok inanıyorum: İçtenlikle, iyi niyetle ve kararlılıkla sürdürülen blog çalışmaları mutlaka okurla buluşuyor. Yılmamak, okurlara sizin yaptığınız gibi yararlı başlıklarla düzenli olarak seslenmek eninde sonunda sonuç veriyor. Bloggerların kendi arasındaki dayanışma da çok önemli. İnternet üzerindeki yüz milyonlarca kişi için içerik üretmek ve bu özverilerin duyurumunu sağlamakta el ele veren bloggerlar blog kültürünü yaygınlaştırıyor ve okuma alışkanlıklarına katkı sağlıyor. Sabırla, yılmadan üretenlere selam olsun...

Cevapla
avatar

Shoepera Türkiye Yüksek Ökçeler Kulübü Blog yazarlarının karşılatığı işlerle ilgili yaptığınız yorumunuz için öncelikle teşekkür ederim. Blog açmanın ne demek olduğunu iyi bir şekilde kısaca özetlemişsiniz. Amacım Bloggerler arasında ki bağı sıkılaştırmak bir farkındalık oluşturmak nitekim kararlıyım elimizden tutan bizi çeken her bloggere ayrı ayrı teşekkür ediyorum, Bloglar için elimden gelen her türlü konuda da yardımcı olmaya çalışıyorum ki kimse bıkmasın ve bilgilerini paylaşsın. Hep beraber daha iyi günlere selamlarım efem.

avatar
Andreia e Jéssica 28 Aralık 2018 13:11

Great post

https://damselme.blogspot.com/

Cevapla
avatar

Ersin çok çok faydalı bir paylaşım olmuş.
6 ay önceye gittim. Blog vs nedir nasıl yazılır konularında bi haber hallerim geldi gözümün önüne.
Tecrübeleri paylaşmak şahane olmuş. çok ihtiyaç oluyor zira.
Eline sağlık.

Cevapla
avatar

Taner abi yorumun için teşekkür ederim. Blog yazarları çevresininde dile getirilmesi gerekiyor sonuçta bir emek veriyoruz ve gündem olması gerektiğine inanıyorum bence her blog yazarının bu konu üstünde bir kaç makalesi olması gerektiğini düşünüyorum böylelikle hemde farkındalıklı oluruz.


Okuduğunuz bu konu için yorum yapmak istermisin ?
Daha fazla içerik paylaşmamız için heyecanlanmalıyız bize yorum yaparak fişeklenmemizi sağlarmısın ?
*******************
#Edebiyat Sitesi Yazı - Yorum ilişkisi içerisindedir bu yüzden
******************
Yorumlarınızı önemsiyoruz ve bizim için yorumlarınız önemli.

******************
Yorum yapmak için Forumu doldurup düşüncenizi paylaşın lütfen
*****************