Yazar & Kitap Tanıtım Bölümü - Şiirler Güzel sözler -->

Yazar & Kitap Tanıtım Bölümü

Tarih : Ekim 07, 2018 Yorum (1)

       Yazar olmak Kitap yazmak zahmetlidir üstelik bunu okurlarına ulaştırmak ve tanıtım yapmak, yazmaktan sonra gelen en zorlu yoldur. Bir çok Yazar arkadaşımız yazılarını kitap olarak bastırdıktan sonra asıl iş olan tanıtım bölümünde zorlandığı için hazin son olduğunu düşünebilir. Yazar için hayâl dünyası genişliği önemlidir bunun için ümitli olmalıdır aynı çizgiyi hazırladığı kitap içinde takip etmelidir. Kitap yazmak bir başlangıcıdır tanıtması ve duyurması gelişmesidir sonuç ise okura kalır. Siirlerveguzelsozler.com blog adresimiz Yazar & Kitap tanıtım bölümü başlığını yayınlaması Yazarların kitap tanıtımını daha çok kişiye ulaştırmasını sağlamak amacıyla başlatmıştır site genellikle Replikler, Güzel sözler, Şiirler, Şairler, Yazarlar, Sözler ve Mesajlar başlıkları adı altında yayınlar yaparak  kendi takipçilerine ulaşmaktadır yeni yazarlar ve kitap tanıtımları için bu mecra oldukça iyidir.Kitap Tanıtımı için uygun yerler

Kitap tanıtımları için iyi bir reklam gereklidir bunun için internet ortamı en iyi mecradır. Türkiye'de internet kullanımı günlük 3 ile 7 saat arasında değişmektedir kullanıcıların çoğu mobil olarak yani cep telefonu ile internet kullanımı sağlamaktadır. İnternet kullanımı genellikle Sosyal medya üzerinde gerçekleşmektedir buradan ilgi alanlarına göre kullanıcılar girişler yapmaktadır. Kitap konusu sosyal medya üzerinde en etkin kullanılan paylaşımlarda yer edinen başlıktır genellikle kitaplardan anlamlı ve güzel sözler seçilir özellikle instagram gibi pinterst gibi görsel medya alanlarında paylaşımları raabet görmektedir bu nedenle resimli sözler paylaşım sitemizde kitap görsellerinizi paylaşmanız faydalı olacaktır. Ayrıca kitap yazdığınızda basımı yapacak olan kitapevinin kendi pazarı olup olmadığını öğrenmekte fayda var yani elinde kitap satış mağazaları olup olmadığını sormakta fayda var. 

  1. Siirlerveguzelsozler.com
  2. intagram.com
  3. pinterst.com
  4. facebook.com 
  5. Google Plus 
  6. Antoloji.com
  7. Kendi web siteniz 
Kitap Tanıtım Alanı 

Siirlerveguzelsozler.com üzerinde kitap tanıtımı 

Blogumuz üzerinde kitap tanıtımı yapmak isteyen yazar arkadaşlarımız ilk önce kitap için açıklayıcı bir kolaj oluşturması gerekmektedir. Kitap için hazırlanan bilgiler kitap tanıtım özelliğine sahip olmalıdır. İlk önce Yazarın kendini tanıttığı metin hazırlanır daha sonra kitap için başlık bilgisi yazılır, kitap içinde geçen özeti okurlara bildirmek amaçlı kısa bir şekilde verilir tanıtım yapılması için kitap resimleri gereklidir bu yazıyı hazırlayan yazar arkadaşlarımız info@siirlerveguzelsozler.com üzerinden e-mail atabilir ve burada ki konu altında bildirim yaptıktan sonra 2 gün içerisinde Kitap tanıtım yazısı ücretsiz olarak yayınlanmaktadır. Ücretli olarak kitap tanıtımı yapmak isteyen yazarlar Google reklamlarını kullanıp reklam paneli üzerinden blogumuzu yani www.siirlerveguzelsozler.com olarak ekleyip bu sitede google reklamı olarak çıkmasını sağlaması gerekmektedir yada sponsor bağlantılar içeren tanıtım almak istediğini bildirmeleri halinde detaylar e-mail yoluyla yazara bildirilmektedir. 

1 Comments:

Comments Yap
avatar
Şiirler ve Güzel sözler 10 Ekim 2018 21:20

Yazarlar için kitap tanıtmak zorlu bir kulvar. Edebiyat sitesinde Şiirler ve güzel sözler yayınlayan bir yerde kitap tanıtımı yapmak bence mantıklı olucaktır böyle bir kampanya yaptığınız için yazarlar adına teşekkür ederiz.

Cevapla


Okuduğunuz bu konu için yorum yapmak istermisin ?
Daha fazla içerik paylaşmamız için heyecanlanmalıyız bize yorum yaparak fişeklenmemizi sağlarmısın ?
*******************
#Edebiyat Sitesi Yazı - Yorum ilişkisi içerisindedir bu yüzden
******************
Yorumlarınızı önemsiyoruz ve bizim için yorumlarınız önemli.

******************
Yorum yapmak için Forumu doldurup düşüncenizi paylaşın lütfen
*****************