Aşk ve Din - Şiirler Güzel sözler -->

Aşk ve Din

Tarih : Kasım 05, 2018 Yorum (24)

Bir insan olarak başlıyorum bu cümlelere, içimde oldum olası var olan Aşk ve Din için yazıyorum. Bu yazı hiç kimse için veya bir tarikat bir cemaat için yazılmadı. İnanmak istediğim bir duygu Aşk, uçsuz bucaksız kelamların tarif edemediği şairlerin uğruna yazmadıkları cümle kalmadığı işte şuram da dediğim ama belirtmediğim duygu AŞK. Bir ihtimalde olsa olasılığı olan bütün insanlığın kutsal insancı Aşk...İşte Din, arayarak bulduğumuz, uzak zamanlardan şimdiki ve gelecek zaman için kurallar. Evrensel yaşam kurallarını tamamlayan ilahi tavırlar. Kutsanmış insan kutsalını ararken verdiği savaş, işte bu Din. Farklı olmadan insanlar gibi getirebilseydik keşke yaşantımıza. Renkler gibi ayırmasaydık sevgilerimizi yaşamak için tek bir yerde olabilseydik keşke. Ben Din kurallarının Aşka bağlı olduğuna inanıyorum fakat kötü bir düşüncenin elinde kalmışsa Aşk ve Din işte bu yüzden akıyor o gözyaşları. Kaç Din sevin diyor birbirinizi ? Kırmayın incitmeyin diyor. İnsana ve hayvana değer veriyor? Hangi Din Adil ve kutsal ? Hangisi bu zamanın Dini!

#Aşk ve #DinBir amaç var elbette Aşk ve Din için Huzuru getirmek ve birlikteliği sağlamak. İşte bu Din insanları birbirine Aşkla bağlamayı hedeflemişti oysaki ... 

Din neydi ? Neye inanıyordu ? 

Din tam olarak neydi acaba ? kim söylüyordu bu kelamları. Sorgular sorgular arasında aranan bir Din anlayışı. Din insanların kutsalları arasında ki ilişkileri tamamlayan kutsal bir bakış açısı ilahi bir sır. İbadetler yoluyla insanı duyguların oluşturulmasıdır Din. Din Yaradanın görüşlerini insanlığa işleyen nakışların iplikleridir.

Umutluyum bir insan olarak, Tüm dinlerin bütün insanlık için aynı şeyleri söyleyeceği günü beklemekteyim. 

Din ve Aşk arasında ki ilişki tüm evreni kapsar 


İnsanlar birbirini sever.
Hayvanları insanlar sever.
Doğayı insanlar sever.
Dünyayı insanlar sever. 
Barış mesajları verir.
İnsanlığı öğretir.
Kuralları söyler.
Yardımlaşmayı öğütler
iyiliği emreder
Cömertliği söyler 


Bir çok şey Din ve Aşk arasında ki bağlantıda sevgiyi beklemekte. İşte bu yüzden Aşk ve Din tamamlayıcıdır. Din bu yüzden en iyi yanları tamamlamak için vardır. Fakat insanları Din için başarısız yol izlemekteler ve bu yüzden dünya için iyi haberler yok .

Aşk Neydi ? Neden var ?

Aşk insanları birbirine doğru sonu gelmeyecek sevinçlerle birleştiren duygulardır. Aşk insanın içinde gösteremeyeceği bir yere gelir. Bağlanma duygularınızı ele alır. Ruh halin başka birisiyle birlikte olduğunu düşünür ve başka bir ruha ait olduğunu hissedersin. Birisine karşılık olarak hayır diyemediğiniz sevgili düşünceleriniz varsa muhtemelen bu Aşktır. Binlerce kelimenin onu anlatmaya yetersiz kalması gereklidir çünkü o tabiri zor bir iştir, İlahi bir kudrettir.

Dinler Aşkı yaşatmak içindir

Oysa ki öyle aşıklar vardı 'din seçimleri yüzünden asla birbirleriyle olamadılar'. Aşk insanların sahip olabileceği en zengin duygudur. Din ile Aşk birleştiğinde asla çıkmazlara sürülmemelidir bütün Dinler aynı hisleri aynı öğretileri istiyorlar. Bu konu beni aşırılığa itikledi neden ve neden ? Din aşklara ayrılık sundu ? Yok oysa ki öyle bir şey biz insanlar Din için kendi çıkarlarımızı koyduk. Dinler Aşkı yaşatırken İnsanlar öldürmeyi başarıyor. Bizim Ortadoğu kaderinde bir eylem vardır eğer iki kişi birbirini seviyorsa aynı Din bilgilerine sahip olmalılar eğer karşı çıkarsanız sizinle irtibatlarını kesecekelerdir kavga edecekler ayırmak isteyeceklerdir. Din böyle istemedi ki ? Bunu siz istiyorsunuz. Din ve Aşk engel tanımayan kavramlardır. Bütün dinler aynı Rabbindir. Farklı Yaratıcılara mı dua ediyoruz ki bunu istiyorsunuz ? sizin çıkarlarınız içinde Aşk kayboluyor.

Aşksız İnsanlar Dine Zarar verdi 

Sevgiden ve Aşktan yoksun insan ne anlar sevmekten, Hiç bir çocuk sevmiş mi ? Bir kadını sevmiş mi ? Bir erkeği sevmiş mi ? Hayır tabii ki de hayır. Onlar bütün duyguların katili. Din terimleri uydurdular ve insanları mahf ettiler. Büyük bir coğrafya insanların kendi Din çıkarları yüzünden üzüntü verici bir halde. Kadınlar içinde aynı sorun var Din onlar içinde olmayan işleri başlarına sardı. Böylelikle korkunç bir hal aldı inanç meselesi. Din bildiren kişiler Kadınların onurlu insanlar olduklarını saygı duyulması gerektiğini söylerken insanların kendi yaşadığı din onları haps etti.

İnsanlar Din için çıkar ve menfaat kullandılar. 

Ruhlarının çirkin olması Aşka inanmaz hale getirdi onları ve onlar kendi çıkarlarına göre uyarladılar. İşte asıl sorun burada başladı Din insanların değil Yaradıcının kanunudur. Din insanlığı birlikte tutmak için farz kılındı, Aşk ise herkes için olduğu farz kılındı. Yaradıcılar diye ayıran insanların elinde Din ve Aşk .

Din ve Aşk ayrılıktan nefretten şiddetten uzaktır. Haksızmıyım ? Bizler sevgiliyiz Annemiz babamız kardeşlerimiz arkadaşlarımız hepimiz Aşkla sevgiliyiz... Bizler insanız. Kendimizi Aşk ve Dinle tamamlayabiliriz gerçek bir DİN ve gerçek bir AŞK la .

Sonuç olarak hepimiz bir hayat sahibiyiz, hepimiz yaşıyoruz ve öleceğiz elbette bunu neden barış içinde insanca yapmıyoruz ? 
24 Comments

Comments Yap
avatar

Başarılarının devamını dilerim

Cevapla
avatar

Sünnetiyle bizlere yol gösteren bir peygambere sahibiz. Bence islam ve aşk muhteşem eşleşiyor

Cevapla
avatar

Merhaba güzel paylaşım

Cevapla
avatar

Çok güzel bir paylaşım

Cevapla
avatar

Ey İnsan !
Her kul Allah için özel, Meleklerden üstündür.
Hakkın nurundandır.
Hayata ne küs nede darıl..
___________ Değmez bu dünya arzına..

avatar
Ertuğrul Yıldırım 6 Kasım 2018 06:52

Aşk ve din,insanın düşüncesine göre birbirini tamamlayan yada birbirine zıt iki kavramdır..İnsan neye inanıyorsa "aşk ve din"de ona göre biçim alıyor..Güzel paylaşımdı,elinize sağlık..✔😊

Cevapla
avatar

@Ertuğrul Yıldırım : Yorumunuzda bahsettiğiniz üzere bir birini tamamlayandır tamamiyle gerçek iyi yada kötü tamamlıyor... Aşkın Dine hizmeti veya Dinin Aşka hizmetinde biz ne kadar mutluyuz orası önemli benim bakışlarımda. Güzel yorumun için ayrıca teşekkür ederim.

avatar

Konu derin seninde söylediğin gibi ama özünde sevgiyi yakalayamamış insanların din'i kullanarak yaptıklarına kılıf uydurdukları bir zaman diliminde yaşıyoruz. Eline sağlık

Cevapla
avatar
Şefik Karakelle 8 Kasım 2018 17:12


Mecnûn'a sordular Leylâ nic'oldu
Leylâ gitdi adı dillerde kaldı
Benim gönlüm şimdi bir Leylâ buldu
Yürü Leylâ ki ben Mevlâ'yı buldum
Leylâ Leylâ derken Allah'ı buldum

Sevginin esası İslam dininin kendisidir ve yaratılış gayesidir. İnancın ve imanın sevgisiz olmayacağı bir gerçektir. O yüzden sevgi önce yadanın zatında yerini bulur. Bu kiminde aşk olarak son kertesine varır yalnızca Allah için.
Tabii olarak ruhunda Allah sevgisi olan bir insanın kişileri sevmek gibi güdüsü vardır. Allahın her yarattığını Allah için sevmek gibi. İnsanın insana aşık olması sonsuzluğa kadar olmayacağı için ona aşk demek ne kadar yerindedir. Ama sevgi çok kutsaldır mübarektir küçümsememek gerekir. Zaten sevğiyi şiar edinmiş toplumlar olmuuş olsak, toplumsal ve bireysel bu kadar sıkıntılara maruz kalmayız
Güzel yazınızdan çok istifade ettim Ersin bey, çok teşekkür ederim

Cevapla
avatar

Sevgili +Güzergah
Öncelikle bu yazıya yaptığın yorum benim için önemliydi. Aşk ve Din konusunda inançlar ayrımının olmaması gerektiğini hepimizin Aşkının gerçekten aynı Yaradan için olduğunu vurgulamak istedim.Hristiyan Müslüman Yahudi her ne olursa olsun hepimizin Rabbi bir değil mi ? işte neden Rabbimizin büyük bir Aşk ile yaşamımızı istediği dünyada birbirimize zülm ediyoruz. Ben buralarda düşüncedeyim.

avatar
Şefik Karakelle 8 Kasım 2018 23:07

Öncelikle teşekkür ederim Ersin bey galiba konu biraz daha derinlemesine yürüyecek..
Bütün dinlerin var oluşuna, kitaplarına bütün peygamberlerine inanmış iman etmişiz Elhamdülillah.
Fakat bu dinlerin kendi yürürlük dönemlerinde peygamberlerine ve kitaplarına o dönemin insanları adeta isyan ederek bütün kutsallara saygısız davrandılar kitabın emirlerini inkar ederek peygamberlerini aşağıladılar.. Bu tür olumsuzluklar neticesinde, süregelen dinlerden sonuncusu olan yüce dinimiz İslam ve onun peygamberi Hz. Muhamned (sav) dir ve o kutlu peygamberimize gönderilerek hiç değiştirilemeğeceği Allah cc tarafından vaad edilip korumaya alınan kitabımız Kur'ani kerimdir.
Neden korumaya alınıyor? O günki kutsal kitapların tamamı kendi yaşantılarına uyarlanarak içeriği değiştirilerek istefikleri yaşamın çizelgesi haline getirmişlerdir.

O dinlerin adece insani boyutunu ele alalım kısaca, mademki sevgiden söz ediyoruz. Müslüman kanı helaldır museviler (Yahudiler) özellikle çocukları ölürmenin çok sevap dercesinin daha yüksek olduğunu bilerek genelde çocukları daha çok öldürüyorlar..

Cevapla
avatar
Şefik Karakelle 8 Kasım 2018 23:08

İseviler (Hırıstiyanlar) onlarda kadın çocuk yaşlı, kendilerine karşı savaşsın veya savaşmasın acımadan katlediyorlar ve her iki din mensubu bu tür katliamları tarihler boyu yaptılar ve halende yapmaya devam ediıiyorlar.

Hindiuzm dinine bakıyoruz değişen hiç bir şey yoktur. Onlarda çovuk katliamlarını yahudi felsefesine benzer bir yapıda, işkenceyle parçalar alarak öldürüyorlar.

Bu üç inanca baktığımızda, sevgiyi bir tarafa bırakalım, karşılarında müslüman olunca acıma ve merhamet duygusu olmayan, kana susamış insan yiyen canavardır bunlar.

Neden öldürdüklerine bakalım birde:enginliklerine biraz daha zenginlik, topraklarına biraz daha toprak katmak için. Bugün dünyanın neresinde müslüman varsa orada zulüm var. Meteryalist zihniyet kendi çıkarından başka hiç bir düşüncesi olamaz, birde karşıdındaki müslüman olursa!!

Ama bizim dinimiz öyle değil Ersin bey savaşında kurallarını koymuş.. Kadına çocuğa yaşlıya silahsıza yaralıya ve esire, bırakın öldürmeyi kötü muamele yapamazsın yasaktır. Bizim atalarımız boşuna üç kıtaya hükmetmemiştir gittiği yere adaleti ve sevgiyi götürmüştür, dini be olursa olsun..

Bir esirin kaleminden
“Poltava’da esir oluyordum. Bu benim için bir ölümdü, kurtuldum. Buğ nehri önünde tehlike daha kuvvetli olarak belirdi; önümde su, ardımda düşman, tepemde cehennemler püsküren güneş… Su beni boğmak, düşman beni parçalamak, güneş beni eritmek istiyordu; yine kurtuldum. Fakat bugün esirim, Türklerin esiriyim. Demirin, ateşin ve suyun yapamadığını onlar bana yaptılar, esir ettiler. Yalnız ayağımda zincir yok, zindanda da değilim; istediğimi yapıyorum. Fakat bu defa da şefkatin, asaletin, nezaketin esiriyim. Türkler beni işte bu elmas bağa sardılar. Bu kadar alicenap, bu kadar asil, bu kadar nazik bir milletin arasında hür bir esir olarak yaşamak, bilsen ne kadar tatlı.”Demirbaş Şarl İsveç Kralı (Ruslardan kaçıp Osmanlıya sığınmıştır)

Bu esir çok şaşırmış çünkü onların inancında töresinde böyle bir yücelik yoktur.

Buna benzer sahneler çanakkalede yaşanmıştır. Daha bugün devam eden içimizdeki hainleri rica minnet sağ salim teslim almak için gayret eden şanlı ordumuzu görüyoruz.

Başınızı ağrıtmadan bitirmek istiyırum. Sevgi denen insani Rahmani olan yüce bir duygudur. Bizi yoktan yaradan yüce rabbimin tüm eserlerine sevgi duyarız en başta. Çünkü her birinin ayrı ayrı güzelliği Allahın cc zati tecellisidir suretidir. Dolayısıyla o nimet ve güzelliklerin yanında bizlere vücut veren bütün azalarımızı eksiksiz lütfeden Rabbimze şükrümüz ve sevgimiz sonsuzdur. Onun için! ben yalnızca Allahı ve ona şehadetiyle tabi olmuş tüm insanları sevmekle mükellefim, az müslüman çok müslüman demeden. Ama Allaha ve benim mukaddesatıma, bana, benim kardeşime düşman olup, onları kıtır kıtır kesenleri, fitne yaratıp tüm müslümanları bu dünyada sefalet içinde bırakanları sevmek bir tarafa, asla affetmem.. Acaba hepsimi derseniz? Yukarı kısımda bazı karakteristik özelliklerini aczane açıkladımaya çalıştım. Bin beşyüz yıl haçla hilal savaşları böyle sürmüş ve kıyamete kadar devam edecektir. Çünkü onlar bizi asla sevmiyorlar!
Allaha emanet olun Ersin bey


Bir gayrimüslime eş edinme düşüncesiyle sevgi duyulması çok normaldir zaten çokca örnekleri vardır. Padişahlar dahi bu izdivaçları yapmışlar.
Kendi dinlerini yaşama özgürlüğüde vardır çünkü sevgi daha önde gelir. Ben o kadar küçümsemiyorum bakın bizim dinimiz ne kadar güzel, bu konuda sevgiye tölerans tanınmış.

Cevapla
avatar
Şefik Karakelle 8 Kasım 2018 23:32

Çok özür dilerim siz aşktan söz ederken ben sürekli sevgiden söz ettim. Bu bir kabullenme veya kabullenmeme sorunu benim için. Aşk! her İnsanın kaldıramayacağı bir kabustur. Mecnunun adı farklı bir isimdi, aşk hali insanın aklını başından aldığı için, sürekli seraplar gören kişiye mecnun demişler yani (deli) tabiiki bilirsiniz.
Ferhat aşık olduğu kızın dizine bsşını biraz daha biraz daha koyabilmek için 32 dişini çektirdi. Bu günün insanı sağlam tek dişini dahi çektiremeyeceğine göre, aşk sözcüğü biraz havada kalır diye düşünüyorum.
Sevgiler değerli dostum iyi geceler

Cevapla
avatar
Şefik Karakelle 8 Kasım 2018 23:51

Bizde aşık efsaneleri çok olduğu için isimleri karıştırdım.
Kerem ve Aslının aşkını Ferhat ismiyle karıştırdım düzeltmiş olayım "Kerem"

Cevapla
avatar

Cümle tabirler noksan kalıyor Aşk ve Din muhabbetinde ilahi sırlara vakıf olmadıkça. Bir ermiş bir veli bir evliya makamından bakınca Aşk ağır gelir insana çok ince bakar hanedana ve kılı kırk yarar gelir Aşka, Aşk bu yüzden masum değildir düşüncelerde acıdır yakar geçer velhasıl sevgi her zaman sevkat üzerine kurulu bir düşüncenin varlığını taşır Cennet gibidir Anneden gelir bütün insanlara duyulabilir yanı sıra bütün mahluğata. Varsın uzasın gitsin konu ulaşacağı yere Kutsalımız bir. Ben burada dile getirdiğim Rabbimiz bir inançlarımız ayrı bunu neden kabullendik neden Allah cellerahmanın buyurduğu gibi Din tamamlanıp İslam Aşkına erişemedik doğrusu burası işte kötü insanların hevası nedeniyle Din hüsrana uğratıldı. Oysa bütün dinler insanların erişkinliklerine tamamlanmasını ister Din tamamlanması gibidir, insan kendini kemaliyatta tamamlaması Din ve Aşk ta da tamamlamasıdır. Konu İslam için olacak olursa, Korunduğu için bugünleri gördü diyebilirim lakin Müslüman coğrafyaları ve insanlarına bahsettiğiniz üzere insanların toprak istekleri zenginlik duygularıyla bir savaş açılmış durumda bu yüzden Din istismar edilmekte. Bu Din için savaş açanların kararlı olması nedeniyle Müslümanların kararsız oluşları sebebiyle Aşk can çekiştirilmekte. Oysa Hem dinler hem inançlar insanlığa değer katılması gerektiğini söylerken, bu dinlere mensup insanlar diğerleri diye ayırdıklarına Kan kusturuyorlar. Aynı şekilde İslam dininde mezhepler savaşı başlatılarak tuz biber oluyorlar. Mezhepler insan yetiştirmiyor canavar çıkarıyorlar. Zamana sahip akıl insanları ve Allah'ın gönderdiği Kur-an ile bu yol yüründüğünü görmemiz ile insanlık kıyamete kadar huzur ve güven içinde olacaktır çünkü sizde belirttiniz savaşımızın bile kanunu var!

Sana bu düşünceler için saygılarımı sunuyorum sevgiyle kal lütfen.
Dostun ersin

avatar
Aytül Laçin - aynahikayesi.blogspot.com 9 Kasım 2018 01:09

Din aşka(Öze, Bir'e) ulaşmak için yolsa; aşk olanın(aşka ulaşanın/bulanın) dine ihtiyacı var mıdır?

Cevapla
avatar

Kelamda bir dil olur din, Hali ne zordur dilsiz söz söyleyenin... Aşık olsan ne fayda kelamlar duyulmadıktan sonra.

Bence Din dil gibidir. Aşka ulaşanın konuşması için bu alfabeyi bilmesi gerekir...

avatar
Şefik Karakelle 9 Kasım 2018 14:40

Eyvallah dostum. Cümlelerin noksan kaldığını biliyorum kısaca bitirmek istedim, çünkü vektim yoktu. Ama arife sözün tamamını anlatırsanız onunda kıymeti kalmaz.
Güzel açıklamalarınız yerini bulmuş, ama bazı konularda kendi düşüncelerimi muhafaza ediyorum o kadarda olacaktır
Çok teşekkür ederim görüşmek üzere

Cevapla
avatar

Çok güzel bir sohbet oldu teşekkür ederim +Güzergah .

avatar

Gerçekte din bir. Yani islam. Sizin için islamı seçtim buyuruyor Hz. Allah. Fakat gayri müslimler buna inanmıyorsa ne yapılabilir? Kendilerince bir yol tutmuşlar ve bir tanrıya ve bir peygambere inandıklarını söylüyorlar. Lakin bizim inandığımız Allah'ın emirlerine uymuyor ve peygamberlerin dediklerini de yapmıyorlar. Böylece bu kadar zulüm, katliam ortaya çıkıyor.

Aşk da Hz. Allah aşkıdır ki; O'nu seven O'nun yarattığı şeyleri de sevebilir.

Cevapla
avatar

Seven iki insanın yüzündeki ışıltı Allah'ın verdiği sevginin yansımasıdır. Sevmeyi bilmeyen, hiçbir yaratılanı layıkıyla sevemez. Din sömürülüyor. Her gün bir saçma fetva veriliyor. Özünü bozmaya çalışıyorlar sanki...
Tıpkı dediğin gibi, tüm dünyanın Allah'ı o. Kimsenin oyuncağı değil, hiç kimse kendi kafasına göre değişik, aykırı yorumlar getiremez. Çok güzel bir konuya değinmişsin Ersin oğlum. İnternete girdikçe diğer yazılarına da bakacağım. Düşüncene,eline sağlık oğlum...

Cevapla
avatar

+Müfred Bütün hepsi gerçekte Din fakat konumuzda belirttiğimiz gibi insanların din üzerinde ki etkisi oluştukça, değişimi başlattıklarında Dünyayı hep bir hüzün sarmış. Tevrat kitabı Hazreti Musa aleyhisselam a geldiği zaman kitap o döneme yetecek kadar adildir fakat Musa alehisselamdan sonra kitap değişim görecek Hazreti Allah kitabını yeniden tamamlayacak Zebur kitabı Hazreti Davut aleyhisselama gelicek yeniden dünyayı sevgi saracak Davut Aleyhisselam gidecek insanlar yeniden dünyaya hüzün getirecekler Hazreti Allah incil kitabını Hazreti İsa aleyhisselamla dünyaya huzur getirecek Hazreti İsa aleyhisselam göçecek insanlar tekrar dünyaya hüzün getirecek ve Son olarak Allah cellerahman rahim her şeye kadir olduğunun ispatı olarak Kur-an ı Kerimi Hazreti Muhammet aleyhisselamla gönderip Dünyaya sevgiyi getirdi ve yine insanlar Aşkın değerini bilmeyip şeytanın hevasına uyarak dünyaya hüzün getirdiler. Bu arada gelen bütün Dinler sahihtir lakin tamamlanmak üzere islam inanlar için müslümanlık olmuştur. Kur-an Allah 'ın kanunlarını ve isteklerini bildirirken insanlığı yaşatmak için bir çok emir ve kural koymasına rağmen bugün insanlar birbirlerini Allah için öldürebiliyor Suriye Iraq örneklerinde yaşandığı gibi, İşte bu insanların Din için neler yaptığının göstergesi olur.

avatar

+Ece Evren annecim konuma yaptığın yorum için öncelikle teşekkür ederim. Aşk ilahi bir kudrettir sevenler bunlar payını almıştır derim, Senin yorumunda ki seven iki insanın yüzünde ki ışıltıya. Birbirini gerçekten sevmek konusuna Rabbimiz çok kutsal bir şekilde bakmakta Peygamberi bu sevgiler için bir çok öğüt vermiştir.

İnsanlar, kendi aralarında kaos çıkararak dünyada ki yaşamı sevgisiz ve aşıksız bırakıyorlar fakat bunu görmekte inkar ediyorlar yüce Yaradıcının hiç bir insanın korumasına ihtiyacı yoktur oysa burada ki pozisyon farkını anladıktan sonra Yaradıcı - insan ilişkisi işte o zaman huzurlu bir yaşam olabileceğini düşündüm. Gerçektente dediğin gibi Ece Evren Annecim Allah O kimsenin oyuncağı değil neyle ilgilendiğine dikkat etmekte fayda var insanoğlu artık kendine gel Aşk ve Din bizim için var.

avatar

Bir talebe hocasına sordu !!
Hocam; Bu kur'an-ı Arapçadan okuyorum ama anlamıyorum, bunun bana ne faydası olacak ki ??
Hocası; çamura bulanmış bir sepeti talebeye verdi, bununla git bana su getir sana faydasını o zaman söyleyecegim dedi...
Talebe sepetle beraber dereye gitti, suya defalarca daldırmasına rağmen sepetin deliklerinden su aktı gittiii..
Boş sepetle geldi hocasının yanına...
Hocam sepetin her yeri delik su akıp gidiyor bunun bir faydası yok ki !!
Hocası gülümseyerek pekiiii sepette bir fark görüyormusun ?
Talebe şöyle bir sepete baktı evet sepette çamurdan eser kalmamış.
Kur'an-ı Kerimi anlamıyor olsakta okuyalım belki su taşıyamayız ama kalbimizdeki çamurdan eser

Cevapla


Okuduğunuz bu konu için yorum yapmak istermisin ?
Daha fazla içerik paylaşmamız için heyecanlanmalıyız bize yorum yaparak fişeklenmemizi sağlarmısın ?
*******************
#Edebiyat Sitesi Yazı - Yorum ilişkisi içerisindedir bu yüzden
******************
Yorumlarınızı önemsiyoruz ve bizim için yorumlarınız önemli.

******************
Yorum yapmak için Forumu doldurup düşüncenizi paylaşın lütfen
*****************