Çay mı dersiniz Kahve mi

10 Kasım 2018 Cumartesi4yorum

        Çay mı dersiniz Kahvemi evde otururken televizyon izlerken bilgisayar başındayken Kitap okurken sosyal medya ile zaman geçirirken sizin tercihiniz ne olurdu ?


Çay mı tercihiniz ? 

#Soru Cevap 


Neden Çay tercih edersiniz ? 
Vazgeçilmez yöresel lezzet Çay, İçecek listemizin başında yer alan keyif veren içimi yumuşak, dertleşen ağzımızı yakan, ince belli bardağa koyulan dumanı üstünde soğutulursa acıyan içimizi ısıtan yorgunluğumuzu alan uykumuzu açan Çay, Sağlık açısından da faydalıdır Kemik sağlığı için, kolon kanseri için, Antioksidan için Çay tüketilir.


Tercihiniz Kahve mi ? 

Yoksa tercihiniz Kahve mi ? 

Kahve öyle bir lezzet ki alışkanlık yapıyor elbette, ezilmiş Türk kahvesi yada kuru çekirdekli kahveler aromalılar değişik bir motivasyona sahipler. Kahve içmenin akıl sağlığı açısından yararlı olduğunu Kalp hastalıkları için tüketilmesi gerektiğini biliyormuydunuz ? üstelik vücudunuzda fazla yağ varsa yakmak içinde kahve tüketmelisiniz, vitamin ve minarel deposudur. 


Özelliklerine baktığımızda Çay ve Kahve iki mükemmel dosttur. Zamanımızı geçirdiğimiz yerlerde yanımızda olduğunda huzur bulduran 2 arkadaş pek ala bir tercih meselesi var ortada, damak tadımız hangisine yatkın acaba ? Kahveyi mi istiyoruz yoksa çay mı ? Sizi hangi içeçeğimiz rahatlatıyor ve bu içeceği içiyorsunuz tercihinizi alabilirmiyiz ? 

Çay mı dersiniz ? Kahve mi ? 
Share this article :

+ yorum + 4 yorum

10 Kasım 2018 15:03

AÇIK ARA ÇAY DERİM :))

10 Kasım 2018 16:56

Bütün bloggerlere benden çay :)

11 Kasım 2018 22:06

Benim oyum çaydan yana. Çay demek benim için muhabbet demek, beraber olmak demek. Blogumda, "Ah bi çay içsek" başlıklı küçük bir şiir de var...

12 Kasım 2018 11:06

Ben şiire baktım Çay içsek dedim teşekkür ederim bilgi için.

Yorum Gönder

Yorumlarınız bizim için önemlidir.
Yorum Yapmak için Alttaki Forum klavuzunu doldurabilirsiniz.

 
Support : www.siirlerveguzelsozler.com - All Rights Reserved Bu blog ücretsiz olarak okur yazarlık - eğitim ve gelişim programlarını desteklemektedir.
Şiirler ve Güzel sözler Teması powered by Blogger