Öperken çok farklı duygularla gözlerimizi kapatırız

Öperken insan değişir, öpmek çok farklı duygulara neden olur. Çok sevdiğinden öper insan insanı. Çocuk genç yaşlı eli yüzü öpülür. Sevgi saygı bağlılık sadakat çerçevesini tamamlar. Dudakların kalben işlev gördüğü duyu ve duygu uvzumuz. Almanca 'küssen' denir öpmek kelimesine farklı bir anlam ifade etmez Türkçe'de geçtiği anlamlar dışında. 


Öpüşürken Gözlerimizi neden kapatırız ? 


Merak uyandırır Öpmek rüyanda görürsün düşünürsün sabah kalktığında hatta rüya tabirleriyle bir bakarsın onu öptüm bunu öptüm ne demektir diye. Değiştirir diyoruz ya işte ondandır Öpmek insanı değiştirir farklı duygulara iter ister istemez. 

Öper insan ellerinden...Öper insan gözlerinden...Öper insan alnından...Öper insan dudaklarından...

Şairler en güzel özlü sözünü söyler Öpülmeyle ilgili : Gülüşlerinden öptüm sevgili der bir sokak arasında veda ederken uzun saçlı sırma gözlü sevgilisine. 

Öpüşmek öyle farklıdır ki bilineninin yanında bilinmeyenleri vardır. 
  • Sevginizi artırır bilinmiş bir gerçektir. 
  • Ömrünüzün uzamasına yarayan gençlik iksiridir. 
  • Bir çok doktor öpüşmenin sağlık açısından yararlı olduğunu söyler. 

Öperken karşımızda kini hayalimizde ki gibi yapmamız için gözlerimizi kapatmamız gerektiğini söylediğinde çok farklı bir bakış açısı yakalamıştı fakat gerçekten baktığınızda onu bir prenses ve ya kahraman ilan etmek için gözlerimizi kapatmak yeterli oluyor.


Öperken çok farklı duygularla gözlerimizi kapatırız Öperken çok farklı duygularla gözlerimizi kapatırız Reviewed by ErsinCe on Kasım 05, 2018 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Yorumlarınız bizim için önemlidir.
Yorum Yapmak için Alttaki Forum klavuzunu doldurabilirsiniz.

Öne Çıkan Yayın

Sözlük - Sittin Anlamlı Ne Demektir ? TDK

#Sözlük - Sittin Ne demektir  Sözlük anlamlarında 'Sittin' kelimesinin araştırmasını ele alıyoruz. #Sittin Ne demektir ? Sitt...

Blogger tarafından desteklenmektedir.