Pankreas kanseri Ne Demek? Belirtileri Nedir Tedavi Yöntemleri

7 Kasım 2018 Çarşamba0 yorum

 Pankreas kanseri Ne Demek? Belirtileri Nedir ? sorusunun cevabını İnsan ve Sağlık bölümümüzde yayınladık. Pankreas Kanseri olmadan tedavi olmak riskleri en aza indirir, erken tedavi sayesinde Pankreas hastalığından kurtulmak mümkün mü ? 

Pankreas Hastalığı Erken tanı ve Tedavisi 
Pankreas kanseri nedir?

Pankreas kanseri, yağ ve proteinlerin sindirilmesine yardımcı olan enzimlerin üretilmesi ve aralarında insülinin de bulunduğu hormonları salgılamak gibi temel işlevleri bulunan pankreastaki sağlıklı hücreler anormalleşerek hızla çoğalmaları sonucu ortaya çıkan hastalık. Anormal hücreler, pankreas'ta kist olarak adlandırılan bir kütle meydana getirirler.
Yapılan araştırmalara göre bu hastalığa yakalanma riski en yüksek grup, içki içen, aşırı kilolu olan veya diyabet hastası kişiler.
Pankreas kanseri en ölümcül kanserler sıralamasında dördüncü sırada bulunuyor. Erken teşhisi zor ve ayrıca sigara ve alkolün hastalığı tetiklediği biliniyor.

Pankreas kanseri belirtileri nelerdir?

Sarılık, karaciğer büyümesi, sindirim güçlüğü, kilo kaybı, ağrı, iştahsızlık, kaşıntı, diabetes mellitus, bulantı, karında hassasiyet, karın boşluğunda sıvı birikmesi.
Kanser, sarılık olarak kendini gösterdiğinde, genellikle tehlikeli safhada olduğunu göstermektedir.

Pankreas Tedavisi

Tümörün organdaki yayılma oranı ve hastanın genel sağlık durumu dikkate alınarak cerrahi, kemoterapi ve radyasyon tedavisi olmak üzere üç farklı yöntem ya da bu yöntemlerin farklı kombinasyonlarına gidilir.

Pankreas hastalığı (KANSER) için yazılan Nedir ? Belirtileri nelerdir ? Tedavisi nasıl olunur ? 
Share this article :

Yorum Gönder

Yorumlarınız bizim için önemlidir.
Yorum Yapmak için Alttaki Forum klavuzunu doldurabilirsiniz.

 
Support : www.siirlerveguzelsozler.com - All Rights Reserved Bu blog ücretsiz olarak okur yazarlık - eğitim ve gelişim programlarını desteklemektedir.
Şiirler ve Güzel sözler Teması powered by Blogger