Wc veya Banyoda Mobil Kullanmaktan uzak durun

7 Kasım 2018 Çarşamba6yorum

Wc veya Banyoda Telefon (Mobil) kullanıyormusunuz ? Tuvalette veya banyoda kullanılan cep telefonları sağlık için ciddi bir tehdite dönüşüyor. 


Banyoda tablet ve cep telefonu kullanmak hastalıklara yol açtığı haberini okuyunuz. 

Günümüzün en çok kullanılan teknoloji arkadaşları cep telefonu ve tabletler her zaman istisnasız yanımızdalar hatta wc de bile. Bir çok kişi klozetin üstünde oturup rahatlamak isterken elinde mobil cihaz ile oyun yada sosyal medyada gezinmekte işte bu çok kötü bir alışkanlık. 


Wc Banyo Lavabo Tablet Ceptelefonu kullanmayınız. 


Mobil kullanımı tuvalette nasıl sıkıntılara yol açıyor ? 

Tuvaletler bilindiği gibi bir çok mikrop ve bakteriyi aynı anda barındıran bir yerdir. Bu bakteriler ve mikroplar tuvalette uzun kaldığınızda sizinle temasa geçeceklerdir. Siz buradayken hiç bir yere dokunmamalısınız dokunsanız da elinizi yıkar dezenfekte edersiniz fakat mobil cihazlar için bu geçerli değildir çünkü cep telefonunuzu yıkayamıyacaksınız işte bu bakteriler artık cep telefonunuzda siz tekrar çıktığınızda temiz olacaksınız fakat telefonunuzu aldığınızda ellerinizde tuvalette bulunana mikroplar ve bakteriler elleriniz de olacak buda büyük ihtimalle ağız yoluyla midenize geçicektir işte tebrikler bakteri ve mikroplar içimizde... 

Diğer bir olay ise Tuvaletler fayans gibi sert cisimlerle yapılır betondur telefonunuzun veya tabletinizin elininizden düşmesi an meselesi olabilir.  İşte buda büyük bir sıkıntıdır. 


Tuvalete gittiğinizde cep telefonunuzu yanınıza almayın başka bir çeşit mikrobik hastalığa neden olmayın. Share this article :

+ yorum + 6 yorum

7 Kasım 2018 17:00

alla alla ne ilginç yaaaa :)

7 Kasım 2018 17:20

Yok yok çok gerçekçi bir konu farkında değiliz :)

7 Kasım 2018 18:06

Telefonunu klozete düşürmüş bir kaç kişi tanıyorum :)) Bu da bir risk...

7 Kasım 2018 19:12

Evet Gamze hanım en sona da onu ekledim :)

12 Kasım 2018 14:30

ıkınırken bile Telefonundan Sosyal medyada gezenler biliyorum..

yoo yoo ben değilim. aslaaa...

12 Kasım 2018 18:04

Sensin o sen :) iki kişi aynı anda ıkınmaz diye biliyorum :) yoksa nereden bileceksin

Yorum Gönder

Yorumlarınız bizim için önemlidir.
Yorum Yapmak için Alttaki Forum klavuzunu doldurabilirsiniz.

 
Support : www.siirlerveguzelsozler.com - All Rights Reserved Bu blog ücretsiz olarak okur yazarlık - eğitim ve gelişim programlarını desteklemektedir.
Şiirler ve Güzel sözler Teması powered by Blogger