Kirli Ellerinizi YEMEN den Çekin

3 Aralık 2018 Pazartesi2yorum

Annesini sırtına alıp giden bir aşığın şehridir Yemen, öyle bir aşkın simgesidir ki Yemen, Hissedilir ta uzaklardan kokusu, hediyesidir Peygamber hırkası. Şimdilerde öyle mi ? Evlatlarının açlıktan ölmesini seyireden Anneler, Babalar ve çocuklar var... 

Neden Yemen halkı bu çileye maruz bırakıldı ? 

Yemen aslında topraklarının enerji üretimi için verimli bir ülke, Bir çok Kraliyetin korunması için bir kale pozisyonunda ve seçmiş olduğu mezhep yüzünden karanlık bir baskı altında. 

İslam dinine mensup ülkeler arasında çıkartılan en büyük tehlike etnik mezheplerdir. Mezhepler birbirlerine adeta düşman olarak yetiştirilir. Savaşların birinci sebebi için mezhep çatışmaları yeterlidir. Kur-an bu konuda kesin hükümler verse bile, güç irade gibi konuların daha önde tutan insan duygusu kendi gücünü ortaya koymak adına İslam dinini kullanarak bu konulara hakim olmaya çalışmaktadır. 


Kur-an Kerimde Rabbimiz böyle durumlara düşmememiz için, 
Al-i İmran süresi 103. Ayeti: Hep birlikte Allah'ın ipine sımsıkı sarılın. Parçalanıp ayrılmayın. 

İşte bu nedenle bölünmenin en büyük tehlikesi mezhepçilik altına saklanmaktadır. Bu tehlikeyi göz ardı etmemizin nedeni doğduğumuz andan itibaren kendimizin seçimlerine bırakılmayan Din konusu olarak başlar. İslam dinine inanan kişilerin mezhep seçme hakkına sahip olmadıklarını yukarı da ki ayet resmen belirtmiştir. Mezhepçiliğin verdiği en büyük zarar bugün YEMEN de yaşanmaktadır. Yemen halkının Sünni bir mezhepe inanması Hulisilerin Şia mezhepine bağlı olması bu iki grup arasında çıkan savaşa diğer mezheplerin karışmaması en çok bu topraklara hüküm sürmek isteyen dış güçlerin işine gelmiştir. Böylelikle dış güçlerin top ateşlemeden birbirinin canını alan inanış haline gelen din İslam olmaktadır. Böylece terörist diye adlandırılabilecek İslam oluşmaktadır. 

Açlık Hastalık değince Yemen 
Bu şartlar altında düşünebiliyor musunuz Yemen de yaşamayı ? İnandığınız bir din için sefalete mahkum ediliyorsunuz ? Oysa ki İslam barışı iyilik yapmayı emreder. 

Kirli Ellerinizi Çekin YEMEN 'den 
Para yüzünden insanlara çektirmediğiniz kalmadı nasıl insanlarsınız sizin kalpleriniz hiç Kur-an okumamış ve Allah cellecelalüyü zikretmemiş eğer ki siz bunları yapıyor olsaydınız bu aşağılık oyunlardan perişan olan insanları rahat bırakırdınız. 


Share this article :

+ yorum + 2 yorum

5 Aralık 2018 11:38

Kitabımızı ve Allah' ın emirlerini bir anlayabilsek keşke. Ötekileştirme tüm İslam ülkelerinde hakim, istisnasız.

5 Aralık 2018 22:54

Anlamak için gerekli çabamız bile yok o dereceyiz. Sağdan soldan gelenlerle Elhamdülillah müslümanız diyebiliyoruz ... Uyanmak ümidiyle.

Yorum Gönder

Yorumlarınız bizim için önemlidir.
Yorum Yapmak için Alttaki Forum klavuzunu doldurabilirsiniz.

 
Support : www.siirlerveguzelsozler.com - All Rights Reserved Bu blog ücretsiz olarak okur yazarlık - eğitim ve gelişim programlarını desteklemektedir.
Şiirler ve Güzel sözler Teması powered by Blogger