Kirli Ellerinizi YEMEN den Çekin - Şiirler Güzel sözler -->

Kirli Ellerinizi YEMEN den Çekin

Tarih : Aralık 03, 2018 Yorum (2)

Annesini sırtına alıp giden bir aşığın şehridir Yemen, öyle bir aşkın simgesidir ki Yemen, Hissedilir ta uzaklardan kokusu, hediyesidir Peygamber hırkası. Şimdilerde öyle mi ? Evlatlarının açlıktan ölmesini seyireden Anneler, Babalar ve çocuklar var... 

Neden Yemen halkı bu çileye maruz bırakıldı ? 

Yemen aslında topraklarının enerji üretimi için verimli bir ülke, Bir çok Kraliyetin korunması için bir kale pozisyonunda ve seçmiş olduğu mezhep yüzünden karanlık bir baskı altında. 

İslam dinine mensup ülkeler arasında çıkartılan en büyük tehlike etnik mezheplerdir. Mezhepler birbirlerine adeta düşman olarak yetiştirilir. Savaşların birinci sebebi için mezhep çatışmaları yeterlidir. Kur-an bu konuda kesin hükümler verse bile, güç irade gibi konuların daha önde tutan insan duygusu kendi gücünü ortaya koymak adına İslam dinini kullanarak bu konulara hakim olmaya çalışmaktadır. 


Kur-an Kerimde Rabbimiz böyle durumlara düşmememiz için, 
Al-i İmran süresi 103. Ayeti: Hep birlikte Allah'ın ipine sımsıkı sarılın. Parçalanıp ayrılmayın. 

İşte bu nedenle bölünmenin en büyük tehlikesi mezhepçilik altına saklanmaktadır. Bu tehlikeyi göz ardı etmemizin nedeni doğduğumuz andan itibaren kendimizin seçimlerine bırakılmayan Din konusu olarak başlar. İslam dinine inanan kişilerin mezhep seçme hakkına sahip olmadıklarını yukarı da ki ayet resmen belirtmiştir. Mezhepçiliğin verdiği en büyük zarar bugün YEMEN de yaşanmaktadır. Yemen halkının Sünni bir mezhepe inanması Hulisilerin Şia mezhepine bağlı olması bu iki grup arasında çıkan savaşa diğer mezheplerin karışmaması en çok bu topraklara hüküm sürmek isteyen dış güçlerin işine gelmiştir. Böylelikle dış güçlerin top ateşlemeden birbirinin canını alan inanış haline gelen din İslam olmaktadır. Böylece terörist diye adlandırılabilecek İslam oluşmaktadır. 

Açlık Hastalık değince Yemen 
Bu şartlar altında düşünebiliyor musunuz Yemen de yaşamayı ? İnandığınız bir din için sefalete mahkum ediliyorsunuz ? Oysa ki İslam barışı iyilik yapmayı emreder. 

Kirli Ellerinizi Çekin YEMEN 'den 
Para yüzünden insanlara çektirmediğiniz kalmadı nasıl insanlarsınız sizin kalpleriniz hiç Kur-an okumamış ve Allah cellecelalüyü zikretmemiş eğer ki siz bunları yapıyor olsaydınız bu aşağılık oyunlardan perişan olan insanları rahat bırakırdınız. 


2 Comments

Comments Yap
avatar

Kitabımızı ve Allah' ın emirlerini bir anlayabilsek keşke. Ötekileştirme tüm İslam ülkelerinde hakim, istisnasız.

Cevapla
avatar

Anlamak için gerekli çabamız bile yok o dereceyiz. Sağdan soldan gelenlerle Elhamdülillah müslümanız diyebiliyoruz ... Uyanmak ümidiyle.


Okuduğunuz bu konu için yorum yapmak istermisin ?
Daha fazla içerik paylaşmamız için heyecanlanmalıyız bize yorum yaparak fişeklenmemizi sağlarmısın ?
*******************
#Edebiyat Sitesi Yazı - Yorum ilişkisi içerisindedir bu yüzden
******************
Yorumlarınızı önemsiyoruz ve bizim için yorumlarınız önemli.

******************
Yorum yapmak için Forumu doldurup düşüncenizi paylaşın lütfen
*****************