Blog izleyicisi veya Takipçisi Arttırmanın Yolları

14 Ocak 2019 Pazartesi5yorum

Merhaba Sevgili Blog yazarı bu yazı Blogger için takipçi ve izleyici arttırmanın yolları başlıklı bir araştırma yazısı niteliğinde olacak. Blogcu arkadaşlarım bu yazıyı iyi okuyup uygulaması blog yazılarını daha çok kitleye ulaştırması için faydalı olacaktır. Blog izleyicisi veya takipçisi arttırmak blogunuz için faydalı bir etkinliktir. Blogumuz için izleyici ve takipçi arttırmak için izleyeceğimiz yolları hep birlikte paylaşıyor olacağız.

Özgün yazılar ve ilginç paylaşımlar yapıyorsanız faydalı içerikler oluşturuyorsanız blogunuz iyi yerlere gelmeyi hak ediyordur.

Her blog başlığı okunmayı hak eder sloganı ile bu yazıyı paylaşıyoruz.

Takipçili izleyicili sadık kitleli bloglar nasıl oluşturulur diyorsanız bu yazıda size dair bir şeyler var ?

İlk başlarken bu konuya şu soruyu sormakta fayda vardır. Biz acaba nasıl bir blog izleyicisiyiz, iyi bir blog izleyicisimiyiz ? blogları takip ediyormuyuz ?

Hangi blog portalını kullanıyoruz ?

Blogspot blogu, Wordpress blogu, Wix Blogu, Tumblr blogu, Pinterest blogu, İnstagram blogu

Blogunuzda hit arttırma yöntemleri kullanıyormusunuz bu konu hakkında ne kadar bilgilisiniz.

Bu sorularla izleyici ve takipçi oluşturma bilgilendirmesine geçebiliriz.

Bir çok blog yazılarını ilk önce kendi takipçileriyle paylaşacağı bir liste yapar bu listeler takipçiler / izleyiciler / email listeleri olarak bilinir, bu listelerle blog yazarları yazılarının daha popüler olmasını sağlar - Arama robotları ve site değerlendiren robotlar bu girişler ve çerezler sayesinde blogunuzun popülerliğini öne çıkarır bu şekilde bir çok arama sitesi popüler yazılı blogları ön planda tutarak kullanıcılara ulaşmasını sağlar.

Blog izleyicileri ve takipçileri görseli

Buraya kadar her şey normalse bundan sonrası blog izleyici ve takipçilerini nasıl oluşturdum sıfırdan başlayarak şu anda yetmiş kişi olan takipçi sayımın nasıl ulaşılır olduğunu bu başlığı okuyan blog yazarı dostlarımla paylaşıyor olacağım.

  • Farklı ve etkin blogları keşf etmek için Blog yazarları gruplarına kayıt olmak. 
  • Etkin blogları takip listemize almak, Takip listemize aldığım bloglara blog adımla yorum yapmak
  • İzleyicisi olduğum bloglara / karşılıklı takip yaptığımı anlatan yorumlarda bulunmak
  • Yeni ve dikkat çekici konuları blogumda paylaşmak
  • Blog konularımın yoruma açık ve cevapladığımı göstermek ilgilenmek
  • Diğer blog yazarlarıyla etkileşim halinde olmak 
  • Takip ettiğim yazarların başlıklarına yorumlarda bulunmak 

Bu maddelerle şu anda kısa süre içerisinde yetmiş izleyici oluşturmuş durumdayım. Sizde Blogunuzda takipçi ve izleyici oluşturmak istiyorsanız bu konu altında ki yorumda karşılıklı takip ettiğinizi yorum yaptığınızı belirten yorumlar yaparak bu konu altında izleyici ve takipçi arayan blog yazarı arkadaşlarımıza ulaşmaya ne dersiniz ? 

Bu arada benim blogumu da takip veya izlemeye alabilirsiniz bende sizin blog için takip alabilirim ne dersiniz ? İyi bloglamalar bol takipçiler ve izleyiciler çok çok hitler sizinle olsun... 


Diğer Blog Yazarlıklarıyla ilgili yazılarıma gözatmak istermisin ?

Kolay iş değil Blog yazarlıkları

Blöf yazma Blog yaz

iyi bir blog yazarı olmak için

Karşılıklı Blogger destekleri
Share this article :

+ yorum + 5 yorum

14 Ocak 2019 11:18

Faydalı bir yazı olmuş.
Ben blog işini hobi için yazıyorum.Isten gelip günde bir tarif yazarak çok yorum yaparak ilerliyorum.Mesela sizin siteniz bana olumlu bakış açısı kazandırıyor.Tv de her gün cinayet haberleri dinlemektense sizin gibi güzel dize ve söz yazan siteleri okumak takip etmek benim için daha faydalı oluyor....Hayata olumlu bakış açısı kazandırdığınız için teşekkür ederim

14 Ocak 2019 13:40

Faydalı bir paylaşım olmuş. Emeğine sağlık :))

18 Ocak 2019 00:48

Biliyorsunuz, biz blog dünyasında henüz yeniyiz. Bu tür yazılar ilgimi çekiyor ve öğrenmek istiyorum bu konuları. Bu yönde çok yararlı bilgiler vermişsiniz. Çok teşekkürler.

19 Ocak 2019 01:34

Sibel Özer - YILDIZ - Gülhan Ülgentürk
Yorumlarınız için teşekkür ederim efem. Blog izleyicisi ve takipçisi toplamak için belli yollar izliyoruz ve emek verip karşılığını almak istiyoruz bu biz blog yazarlarını elbette mutlu eder. Takipçi bloglar için aktif olduğunun kanıtı olarakda görülüyor, gerçekçi takipçi edinen bloglar yorumları ciddi şekilde aktif oluyor bu sayede istediği hedeflere çabuk ulaşma şansınada sahip oluyor. Hepimize bol takipçiler efem.

20 Ocak 2019 05:48

Sitenizi yeni fark ettim ve hemen takibe aldım, benim siteye de beklerim, geniş kitleler oluşturmak daima güzeldir...Selam ve Dua ile...

Yorum Gönder

Yorumlarınız bizim için önemlidir.
Yorum Yapmak için Alttaki Forum klavuzunu doldurabilirsiniz.

 
Support : www.siirlerveguzelsozler.com - All Rights Reserved Bu blog ücretsiz olarak okur yazarlık - eğitim ve gelişim programlarını desteklemektedir.
Şiirler ve Güzel sözler Teması powered by Blogger