Sensizliğin Ertesinde - Aşk Hikayesi

#Sensizlik işte böyle bir şey 


Sensizliğin ertesine sakladığım düşüncelerin bir yokluğu ifade ettiğini tartışıyordum aklım ve kalbim arasında. Sebepsiz hiç bir şey olur mu diyordum kendi kendime, Yaradılış bile sebepsiz kuralların olmadığı bir kanunda, Hangi sebepler bu anı gerçekleştirdi ki bir oyun gibi bitti. Ayrılıkları hiç bir zaman anlamış değilim, Seven insanların ayrılması imkansız gelirdi bana ve ne oldu da ben kendi gerçeklerim içinde hüsrana uğradım. 


Yürümek geliyor içinden olduğun her yerden uzak bir yerlere, ıssız sessiz çünkü tahammülüm kalmadı bu bir kaç saatte. Anlatamıyorum en çok da kendime, Neresi yanlıştı ve neden ben


Okuduğum bir şiir kitabıydı Özdemir Asafdan bir söz vardı dikkatimi çeken, bir sayfa hep ayrılık sözleriyle doluydu nedense şiir kitabından burası iyice aklımda kalmış, başından başlayarak hatırlayabilir miydim acaba? 


Gelmem dediğime bakma, Eğer geliyorsam, Eğer gideceksem.. Bırakma 
Gelmen bir iyiliktir diyecektim. Kapıyı hep başkaları açtı.
Gittim vardı. Geldim, yok. Yıllar geçiyor bir türlü soramıyorum.
Artık beni kimse yalnız bırakamaz.
Yazılıyor.

Bu dizeler bir dörtlükte bir sayfayı kaplıyordu. Hepsi yokluğun cümleleriydi. Bir ihanet çemberi gibi saran yalnızlık duyguları düşüncelerimi çaresiz bırakıyordu. İşte bu an kaybettiğim yılların hesabını yapmakla meşgul oluyordum. Öyle hesabım inceleşiyor hayalini kurduğum zamanın bile hesabını yapıyordum.  

Ne vardı başka hesabını yapmadığım. İnanamıyorum bir türlü bir hırsız gibi benden duygularımı çaldığına. Suçlusun işte benim bu şekilde düşünmeme sebep oldun buna hakkın yoktu.
Yazar #Ersince #Sokak Şairi 
www.siirlerveguzelsozler.com 

Sosyal medya hesapları 
# www.facebook.com/siirlerveguzelsozler
www.facebook.com/1milyoninsan
www.instagram.com/sizofersin
www.instagram.com/cerazzafan

Sensizliğin Ertesinde - Aşk Hikayesi Sensizliğin Ertesinde - Aşk Hikayesi Reviewed by ErsinCe on Şubat 26, 2019 Rating: 5

8 yorum:

 1. ''Ayrılık da sevdaya dair.''der bir şairimiz.Okurken aklıma geldi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ayrılık sevdanın sonu deriz lakin ayrılıktan sonra yaşanan sevdanın ne hale sokacağıda Aşkın kör noktası olur...

   Sil
 2. Yanıtlar
  1. Hikayeye ilişkilendirmek beni de mutlu etti..

   Sil
 3. Beddua etmiyorum ama çiçek açacakken kökünden koparanların kopardıklarının gölgesine muhtaç olmalarını, yarı yolda bırakanların heves ettiklerine ulaşacakken ellerinin bomboş kalmasını diliyorum.

  YanıtlaSil
 4. Ayrılık üzerine söylenecek ne kaldıysa.. teşekkürler

  YanıtlaSil

Yorumlarınız bizim için önemlidir.
Yorum Yapmak için Alttaki Forum klavuzunu doldurabilirsiniz.

Öne Çıkan Yayın

İnsan olmak - En Anlamlı Söz

İnsanca Sözler  'Bir insana değer vermek, Özen göstermek ona kıymetli olduğunu hissettirmek de, bir 'KÜLTÜR'dür. Bunun eğit...

Blogger tarafından desteklenmektedir.