Size Sevgi vermeyeni önemsemeyin, Yol verin gitsin - Şiirler Güzel sözler -->

Size Sevgi vermeyeni önemsemeyin, Yol verin gitsin

Tarih : Şubat 04, 2019 Yorum (4)

Çevrenizde ki insanlarla etkileşim halinde olmak güzeldir fakat bazı insanlar verdiğiniz değere karşılık değersiz davranışlarda bulunabilirler. Bu tarz insanların anladığı dilden konuşmak her zaman faydalıdır kendimizi yormayız. Sizin sevginize karşılık sevgi vermeyeni önemsemeyin, yol verin gitsin. 


İnsanlar için yardım severmisiniz ? Peki bu yardımlarınızın karşılığını iyi beklerken kötü davranışlarla karşılaşıyormusunuz ? Cevabınız evetse bu yazıda 'Size sevgi vermeyeni önemsemeyin, Yol verin gitsin' mantığını tartışıyor olacağız. 

Güçlü insanlar genellikle yalnızdır. 

Paylaşılan resimde 'En güçlü insanlar genellikle yalnızdır' der. İnsanlar nasıl güçlü olur, güçlü insan kime denir sorularını sorduğumuzda genellikle neden yalnız kalındığını anlıyor olacağız. Güçlü insanlar genellikle iyi insanlardır ve iyi insanlar iyi niyetlerinden sebeptir ki çoğu zaman kaybederler nedeni karşılıksız sevgi ve saygı verdikleri içindir. Toplumda ki bir çok insanın artık menfaat üzerine kurulu dünyaları oluşmuş durumda sizinle yakınlık kuran bir kişinin gerçekte ne amaç taşıdığını sizinle olan ilişkisi bittiğinde anlamak mümkün oluyor bu olay farklı dersler çıkarmamıza nedendir.


#Yol verin Gitsin ... 


Sevginizi hak etmeyen insanlarla yollarınızı ayırın. 

Sizin için vakti olmayan, sizi erteleyen, görmezden gelen, yaptıklarınızı vazifenizmiş gibi algılayan duygu yoksunu kişileri hayatınızdan çıkarmanız kafanızı rahatlatacaktır. Bu kişiler sizin sevginizi hak etmiyor sizin önemli olduğunuzun farkında değildir. Siz yinede fedakarlık yaparak bir şeyler verecek olursanız onlar yine almak için sizden faydalanmak üzere bir yol izlerler işte bu tarz yaklaşımlardan uzak durarak piskolojinizi boş insanlar için bozmazsınız. 

Asla sevgi almak için uğraşmayın. Değerinizi anlamıyorlarsa sizi sevmeleri için uğraşmayın çünkü onlar hiç bir zaman değişmeyeceklerdir bu onların yaşam tarzı ve karakteridir. 

Sizi ihtiyaç anında arayan soran kişiye daha az ilgi göstermek kendinizi korumanın bir yoludur. 

Mantık bellidir, Size sevdiğini belli eden halinizi hatrınızı soran sizi düşünen iyi olmanızı istiyen kişiler sevginizi hak eden kişilerdir bu bakış açısıyla hayatınızda kimlerin olması gerektiğine karar verebilirsiniz. 

Kim değerli kim değersiz ayırmak faydalıdır 

Gösterdiğiniz değer sayesinde hayal kırıklığı yaşamak mümkün bu durum acı çekmenize neden olacaktır. Boşa çıkarılan değerleriniz için üzülür gerçekten piskolojik rahatsızlık ve gerçek bir baş ağrısı çekebilirsiniz. Değersiz kişilerin söylediklerinin yalan olarak fark ettiğinizde geçen zaman için pişmanlık duyacaksınız ve bir kaç şans daha vermeniz halinde sinirlerinizin bozulmasına engel olamazsınız. Bu size şunu hatırlatmalı size değer veren kişileri hayatınızda tutmanız değerinizi bilmeyen ve anlamak istemeyen sizi menfaat olarak gören kişileri hayatınızdan çıkarmanız sağlığınız açısından faydalıdır. 

Osho bir sözünde 'İnce düşünen insanlar hep daha çok incinir' der, işte bu söz tamda konumuzu anlatan bir başlıktır. Osho ince düşünüp değer veren kişilerin incinme olasılığını yaşam tecrübesinden faydalandığımız sözleriyle bize bildirmiş fakat biz arkadaş ve dost seçimlerimizde bu tarz dersleri kolay alamıyoruz işte bu geçen zamanda anladığımız değer verecek çok az kişinin olması. 

En iyisi Kendinizi Sevmek 

Kendine değer ver kendini sev, çünkü sana kendinden başkası o değeri veremeyecek. Gerçek dost bulmak uzun zaman alabiliyor bu geçen zamanda karşılatığın kötülükler seni incitecek bu arada yaralarını sarmak için sevgiye ihtiyacın olacak en büyük doktor sensin kendinizi çok severek bu yarayı iyileştirebiliriz bu en büyük özgüven olarak karşımıza çıkacaktır. 


Sizi hiç kimsenin üzmesine izin vermeyin. Kalın Sevgiyle...4 Comments

Comments Yap
avatar
Dert Anası Gülhan 5 Şubat 2019 00:00

Sevgi vermeyeni gerçekten de yollamak gerekiyor. Eskilerin dediği gibi sev seni seveni, hak ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise... Eskiler çok doğru söylemiş. Teşekkürler bu güzel öneriler için.

Cevapla
avatar

Çok güzel bir yazıydı. Tebrik ederim. Osho 'İnce düşünen insanlar hep daha çok incinir' diyerek çok doğru söylemiş.

Herkese hak ettiği değeri vermek ve seçici olmaktan zarar gelmez. Emeğine sağlık :))

Cevapla
avatar

Yorumlarınız için teşekkür ediyorum efem. Önemli bir başlık biraz farkındalık yapalım dedim değer bilmeyen insanlar biraz yalnız kalsınlar...

avatar
Şefik Karakelle 24 Şubat 2019 22:00

Güzel, yüreğinize sağlık.

Cevapla


Okuduğunuz bu konu için yorum yapmak istermisin ?
Daha fazla içerik paylaşmamız için heyecanlanmalıyız bize yorum yaparak fişeklenmemizi sağlarmısın ?
*******************
#Edebiyat Sitesi Yazı - Yorum ilişkisi içerisindedir bu yüzden
******************
Yorumlarınızı önemsiyoruz ve bizim için yorumlarınız önemli.

******************
Yorum yapmak için Forumu doldurup düşüncenizi paylaşın lütfen
*****************