Zihnimde hala yazılmamış cümleler var - Sokak Şairi - Şiirler Güzel sözler -->

Zihnimde hala yazılmamış cümleler var - Sokak Şairi

Tarih : Şubat 01, 2019 Yorum (11)

Zihnimde hala yazılmamış cümleler var Sokak Şairi Kaleminden ...

Bir AŞK hikayesi 


#Hala Yazılmamış Cümleler Var ! 


Kaleme alınan sayısız cümlelerin sayıkladığı Aşka selam olsun. 
Öyle Mecnun olup söylenen Sevgiye kelam olsun. 
Can yakıp yürek sızlatan Hasrete vefa olsun. 

Adım adım geçen zamanın kayıtlarıydı bu cümleler, Sana dair ve Bana dair, kısacası bizli zamana denktir yüzlerce sayfa binlerce kelam. Kalemler teselli veriyor sonunda - bitmek bilmeyen sonu gelmeyen hikayelerin yazılmasında. 

Aşk nasıl bir duygudur ki insanı baştan aşağı etkiliyor ? 

Sevmek işin en güzel yanı, Kutsal bir duygu. Derdi ki Babam Sevmek bütün duyguların başıdır, Nefretin bile. Nefretin bile kısmını anlamak hayli uzun zamanımı almıştı sonra anladım ki insan sevdiği şeyin zarar görmesine dayanamıyor kızıyor işte o arada nefret ediyor... Öyle bir söz söylemiş ki mübarek Sevgi ve Nefretin birbirine bağlı olduğu o ince çizgide anlamlar çıkarken hayat boyu bir ders almama neden oluyordu. 

Sevgi nasıl olurdu da Nefrete dönüşürdü ? 

Okul sıralarında tanışan ve birbirini seven yüksek duygulara hakim bir Aşkın kayıtlarda ki hatıralarından bir anıyla 'Sevgi nasıl olur da Nefrete dönüşür' göreceğimizi söyleyeyim.

      Bir çok kaderi tesadüfün sebep verdiği bu tanışma kısa süre içinde şiddetli bir Aşka dönüşür. Okul sayesinde birbirlerini görme zamanlarının hayli fazla olması nedeniyle birbirlerine çok alışır ve bağlanırlar. Delikanlı okula her gün gelirken bir gül alır genç kız evde her gün yemek hazırlar okulda yemek zamanı birlikte geçen en mutlu anları yaşarlar. 

 Masada Sevdiği Adamdan bir Gül, Masada Sevdiği kızdan yemekler... 

Okul ders saati bittiğinde eve giderken birlikte geçen zaman... Onları birbirine en çok alıştıran etkendir .... 

En sevdiği ders Edebiyattı en çok yazmayı severdi en çok onu anlatmayı anlattıklarının kendine hatıra olmasını çok severdi, sevmeyi bilirdi sevgiliyle geçen zaman kutsaldı. 

Bu deftere yazılan cümleler Aşka dair ... 

Aşk hissettiği duyguları yoğun yaşamasına sebepti ve bunun izahı çok zordu fakat buna bir çare bu duyguları dile getirmekti buda yazmak anlamına geliyordu ve yazdı.... Öyle cümlelere döküldü ki sözler gün gün yazılmış bir Aşk hikayesi oldu, Aşk kağıtta kalemle dile geldi. 


İşte tamda böyle.

11 Comments

Comments Yap
avatar

Mukemmel dizeler icon sokak şairinin yüreğine saglik

Cevapla
avatar

Sevgi nefrete dönüşmedi ki burada da... yada hikâyeyi yarım kestiniz bilemiyorum... ama dönüşmesin zaten

Cevapla
avatar
Erhan Çakırlar 2 Şubat 2019 11:56

Bir çırpıda okunan güzel bir yazı. Sevgilerin nefrete, nefretlerin büyük sevgilere dönüşmesine şahit oluyoruz. Evet nasıl oluyorsa oluyor bu.

Cevapla
avatar

Sokak Şairi Kalbine ve eline sağlık :)

Cevapla
avatar

Sibel hanım 'Zihnimde hala yazılmamış cümleler var' başlıklı makaleme yaptığınız yorum için teşekkür ederim.
SevKoz Merhaba, Bu hikaye düzenleme halinde, yazılar yazılmaya devam edilip güncellenecek o sırada 'Zihnimde hala yazılmamış cümleler var' başlıklı hikayemde Sevgi nasıl Nefrete dönüşüyor göreceğiz...
Erhan bey Bir aşk hikayesi ... Soluksuz... ( Yorumun için teşekkür ederim. )
Dev Yemek Evi Teşekkür ederim, Kalbimiz ve sağlığımız için blogunda ki güzel tarifleri takip ediyorum .

Cevapla
avatar

Nefret de bir duygudur ve çoğu zaman hala sevgi barındırır :) Nötrleşme yoksa umut var bence. Kaleminize yüreğinize sağlık.

Cevapla
avatar
Neşeli Süs Evim 6 Şubat 2019 22:57

Harika bir yazı gönlünüze sağlık. Sevgi tanımınız ne hoş yüreğe dokunuyor. Gönlünüze sağlık🤗 Sevginin nefrete dönüşmeyeceği güzel günlere... Ben de pinterestden sizi takipteyim :)

Cevapla
avatar
İbrahim Erdoğan 7 Şubat 2019 02:02

Yürekten damlayan sözler insanı gerçekten derinden etkiliyor. Zihninizde yazılmamış cümleleri satırlara dökmeniz dileğiyle...

Cevapla
avatar

Yazdığınız makale gerçekten sitenizin şiir ve güzel sözler bölümüyle çok eşli olmuş, ve çok iyi bir şekilde dile getirmişsiniz umarım attığınız her adımda başarılı olursunuz, tebrikler.

Cevapla
avatar

Bir hayal dizeleri olan 'Zihnimde hala yazılmamış cümleler var' için oluşturduğum Aşk hikayesine yaptığınız yorumlar için teşekkür ederim. Bir Facebook etkinliği olan bu başlık için yazdığımız mektup benzeri yazımla 'Zihnimde hala yazılmamış cümleler var' cümlesini ifade etmeye çalıştım. Bir Aşk hikayesinin geçtiği anlatımda yaşanan Aşkın hayalini canlandırarak dizelere hayali bir şekilde uzun Aşk hikayesi olarak betimledim. Ve siz değerli Blogger arkadaşlarım bu yazımı okuyarak yorumladınız ilginiz için teşekkür ederim.

avatar

Mükemmel bir yazı olmuş aşk ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi. Eski duygularımızı resmen önümüze serdin admin çok duygu dolu bir yazı olmuş.Güzel anıları canlandırdıgınız için teşekkürederim.

Cevapla


Okuduğunuz bu konu için yorum yapmak istermisin ?
Daha fazla içerik paylaşmamız için heyecanlanmalıyız bize yorum yaparak fişeklenmemizi sağlarmısın ?
*******************
#Edebiyat Sitesi Yazı - Yorum ilişkisi içerisindedir bu yüzden
******************
Yorumlarınızı önemsiyoruz ve bizim için yorumlarınız önemli.

******************
Yorum yapmak için Forumu doldurup düşüncenizi paylaşın lütfen
*****************