Umutlarımda Türkiye - Cennet bir Vatan - Şiirler Güzel sözler -->

Umutlarımda Türkiye - Cennet bir Vatan

Tarih : Mart 30, 2019 Yorum (9)

'Umutlarımda Türkiye - Cennet bir Vatan'

Başlığımız hakkında ki yazıyı; Blog yazarları grubumuz ''Büyük Blog Yazarları Birliği'' nde kendi seçtiğimiz başlıkları grubumuz da bulunan bütün blog yazarlarıyla  aynı anda farklı yazılarla paylaşıyoruz, daha önce yazılan başlığımız '2080 Yılına Mektup' başlığıyla yazıldı.  Bkn:(2080 Yılına Mektup Yazdığını idda etti).  Bir çok yazarın katıldığı bu etkinlik listesini Google.com aramasıyla bulabilirsiniz Bkn:(2080 Yılına Mektup) kısaca etkinliğimizden bahsettikten sonra geliyoruz yeni konumuz 'Umutlarımda Türkiye - Cennet bir Vatan' başlığının yazılmasına.

#Türkiye 

Kısaca bu Vatanı anlatmak gerekirse: (Türkiye)


Köklü bir geçmiş, muhteşem bir tarih, harika bir coğrafya, aziz bir millet, örf ve adetler işte burası Türkiye. En bilinen yanıyla Osmanlı Cihan Devletinin mirası, Asya ve Avrupa'nın köprüsü. Bütün çağlar üzerinde bu topraklarda bulunan yaşanmışlık.  Bu topraklar bir çok Krallığa ev sahipliği yapmıştır işte bundandır köklü bir geçmiş muhteşem bir tarih. Bu topraklar üzerinde egemenlik kuran Devletlere göz atalım, Kaysites Emirliği Gürcü Krallığı, Vaspurakan Krallığı, Bagratlı Krallığı, Mervaniler, Edessa kontoluğu, Şeddadiler, Danişmendliler, Saltuklu, Ahlatşatlar, Mengüçlü, Latin imparatorluğu, İznik imparatorluğu, Antakya Prensliği, Anadolu Selçuklu, Kilikya Ermeni Krallığı, Artuklu, Saruhanoğulları, Hamitoğulları, Menteşoğulları, Aydınoğulları, Germiyanoğulları, Doğu Roma imparatorluğu, Trabzon impratorluğu, Candoroğulları, Karakoyunlular, Karamanoğulları, Akkoyunlular, Dulkadiroğulları, Ramazanoğulları bu bölgede bulunan kültür tarih örf ve adetlere etki eden toplumlardır.

Bu Cennet Vatanın güzelliği dillere destandır, Türkiye bir yarım adadır üç tarafı denizlerle kaplıdır. Tarihin en kutsal şehri İstanbul bu topraklardadır.

#İstanbul 

Nasıl bir Türkiye hayal ediyorum 

Umutlarımda oluşan Türkiye cesur özgür hür yaşananan bir Türkiye oluyor. Vatanın ve Vatandaşın barış halinde olduğu bir yer olması için hiç bir engel yok. Geçmişten ders çıkarıp geleceğe emin adımlarla yürüyen bir Türkiye istiyorum, umutluyum başaracağız. 


En çok istediğim bu ülkeden yaşam standartları ile alakalı. Yaşam standartları düşük hiç bir kişinin olmasını istemiyorum velhasıl taşı toprağı altın bu memleketin. Bu memleketin en iyi yaşam haklarını yabancılar kullanabiliyor fakat kendi halkı yetim gibi ciğere uzanmak isteyen kedi gibi kalıyor, ekmek çalan baklava çalan çocuklar olmasın istiyorum. Bir baba evladını okutamadığı için kahrından saçlarını beyazlatmasın mesela istediği şeyleri alabilsin. Maddi zorluklar yüzünden kimsenin evine haciz gelmesin para pul olsun, insanlık değerlensin.

Halkımız park ve bahçeler gibi süslenilsin değerlendirilsin ekilip biçilsin. İnsanlarımıza doğduğu andan itibaren gelecekleri garanti altına alınan bir Türkiye olması gerektiğini düşünüyorum. Ortadoğunun ve Batının en değerli ülkesinde yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları refahı tatmalıdır.

Bu ülkenin kaymağını bu ülkenin çocukları yesin 


Yeraltı ve yerüstü kaynakları zengin bir ülkenin fakir çocukları olarak dünyaya gözlerimizi açıyoruz, Ülkemizi sömürü düzenekleri ile alt üst eden, terör ile sindirmeye çalışan zenginliğimizi bize tattırmayan kölelik sistemini hayatımız gibi lanse eden bu sistemden çıkacağız inşallah

Neler yapılır diye düşünüyorum neyimiz eksik, Kendimi bu ülkenin başına koysam halka neler verirdim. Kaddafi diye bir başkan gördü bu dünya halkına sıfır maliyetle lüks bir hayat yaşatan lakin değerini bilmediler fakat yinede bu cennet vatan için denemeye değer.


Bu yazı hayallerle birlikte güncelleniyor. Bu Yazının devamı yüklenecek.

#UmutlarımdaTürkiye

9 Comments

Comments Yap
avatar
Erhan Çakırlar 31 Mart 2019 17:34

Umutlarımda Türkiye yazınızla Cennet Vatan Türkiye'nin tarihi, coğrafi önemine bir kez daha dikkat çekmişsiniz. Ve bu ülke daha çok güzel nesiller yetiştirecektir. Teşekkürler.

Cevapla
avatar
Babaannemintakvimciği 3 Nisan 2019 14:14

hakikaten cennet bir vatanımız var bereketli topraklarımız var dört mevsim yaşıyoruz 3 tarafımız denizlerle çevrili.. çok güçlü dışa bağımlı olmayan bir ülke olabiliriz birgün eğitime ilime bilime fene teknolojik gelişmelere gereken önemi vererek...Harika bir başlık olmuş bu...

Cevapla
avatar
RenkliBlogSayfam 3 Nisan 2019 18:55

Umutlarımda Türkiye Cennet Vatan yazınız Harika olmuş Efem 👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻

Cevapla
avatar

Erhan bey : yorumunuz için teşekkür ederim. Türkiye için temenniniz hepimizin beklentisi.
Babaannemintakvimciği : Cennet Vatan Türkiye için yazdığımız bu yazıya yaptığınız yorum için teşekkür ediyorum.

RenkliBlogSayfam : Konumuz ciddi efem, Yorumunuz için teşekkür ediyorum vaar olun efem.

avatar
Dert Anası Gülhan 8 Nisan 2019 21:54

Umutlarımda Türkiye etkinliğinde gayet güzel paylaşımlar yapılmaya başlandı. Hepimizin umudu barış içinde, aydın, demokratik ve güçlü bir Türkiye. Teşekkürler bu güzel düşünceleriniz için.

Cevapla
avatar
Sessiz Haykırış 12 Nisan 2019 17:09

Umutlarımda Türkiye yazınız çok güzel olmuş bende bu etkinliğe katıldım umarım beğenilir Umutlarınızda ki türkiye de yaşamanız dileği ile.

Cevapla
avatar

Umutlarimda Türkiye kısa ve bu kadar güzel alnilirdi harika bir yazı cikarmissiniz. Özelliklerine tarihine deginmeniz guz l olmuş teşekkürler cennet vatanı bizllere hatirlattiginizicin

Cevapla
avatar

Yorumlarınız için teşekkür ediyorum arkadaşlarım yazım aslında yarım kaldı... Tamamlayamadım bu ara uzak kaldım blogumdan. ilginize teşekkür ederim.

avatar

Mim aramalarında bu konuyu çok görüyorum başarılar

Cevapla


Okuduğunuz bu konu için yorum yapmak istermisin ?
Daha fazla içerik paylaşmamız için heyecanlanmalıyız bize yorum yaparak fişeklenmemizi sağlarmısın ?
*******************
#Edebiyat Sitesi Yazı - Yorum ilişkisi içerisindedir bu yüzden
******************
Yorumlarınızı önemsiyoruz ve bizim için yorumlarınız önemli.

******************
Yorum yapmak için Forumu doldurup düşüncenizi paylaşın lütfen
*****************