Aşk Beden değil Bedel İster

Konu Aşk hikayesi olunca farklı boyutlara geçiş yapılıyor, Aşk denildiği zaman artık Bedenler ön plana çıkıyor bu durum aşkların seks hikayesi boyutlarına dönmesine neden oluyor. Artık tabirler bile değişti günlük aşklar gecelik aşklar yaz aşkı gibi bir çok terim ortaya çıktı, bu deyişler para içeren ilişkilerin aşkla iliklenmesiyle ortaya çıktı.

Aşk beden deyil 'BEDEL' ister. 


Nerede Eski Aşklar


Devir değişti, davul dengine çalmaya başladığı günden beri Aşklar fantastik bir hal aldı. Eski aşklar için örneklerimiz de çoktu, Ferhat vardı Mecnun vardı eskiden Aşıkların örnek aldığı şimdi Playboylar örnek alınmaya başladı. Eskiden bir çiçek olsun derlerdi sonraları her çiçekten bal alırsın modeli meşhur oldu. Sonraları televizyonlarda zengin adam fakir kadın muhabbetleri yayıldı nasıl bu işlerin olduğunu öğrettiler bizlerde bir bir denedik umutları çalınan insanlar başkalarının umutlarını çaldılar sırayla bu şekilde ilerledi ve bu gün bu soruyu sorar olduk nerede eski aşklar... Bir zamanlar insanların kişiliğine bakılırdı mert mi delikanlı mı diye sorulurdu Anadolu coğrafyasında namaz kılar mı sorusu vardı bunun yerine evi arabası var mı soruları öne çıktı. Müslümanlık düşüncesiyle haraket edenler bile değişime uğradılar işte burada Aşk kaybetmeye başladı. 


Gecelik Aşk tabiri 


Paranın her şeyi satın alır düşüncesiyle yetişen nesillerin kullandığı bir deyiş olan Gecelik Aşk düşüncesi paraya olan köleliğin insanları ne hale getirdiğinin başlıca örneğidir. Para için kiralık bedenler sunanlar parayla satın alanlar bir gecelik mutluluk olarak tabir ettiği bu yaşam tarzı inançlarımızı duygularımızı maf etti. 


Kısacası Bedel ödenerek sahip olunan Aşklar para ödenerek sahip olunmaya başladı. Delikanlılık Kadınlık bitti... Bu düşünceyle para gücü olanların hükmettiği aciz dünyanın duygusuz insanları olmaya başladık... Ne zaman ki Aşk beden değil bedel isterse düşüncelerimiz de .... O gün seks hikayeleri değil Aşk hikayeleri yazacağız. ...
Aşk Beden değil Bedel İster Aşk Beden değil Bedel İster Reviewed by ErsinCe on Mart 06, 2019 Rating: 5

10 yorum:

 1. Fuzûli Hazretleri söyler: “Âşık odur ki; kılar cânın fedâ canânına / Meyli canân etmesin her kim ki kıymaz canânına / Cânını, canâna vermektir kemâli âşıkın / Vermeden can îtiraf etmek gerek noksanına”.

  YanıtlaSil
 2. Eroğlu Nuri6 Mart 2019 23:52

  “Bu yola döymez azıksız yayalar / Aşkı yok kişiyi hayvân sayalar / Bizi genden gören Mecnûn diyeler / Aşk ile dönelim Hû deyü deyü”

  YanıtlaSil
 3. Eski aşkların yaşanabilmesi için az biraz eskiler gibi yaşamak eskiye meyil vermek lazım sanırım. Ne eski kafalısın yeaaa ! serzenişlerine de kulak tıkamak. Onlar yaşadığınız aşkı bilenler değil ki deyip geçmek içinizden... Böyle böyle şeyler işte. Sonuç olarak eski güzeldir aşklarından belli ;) Teşekkürler paylaşım için.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biraz eskiyi özler gibi olduk ... Teşekkür ederim yorum için efem

   Sil
 4. Aşk hemde ne bedeller istiyor içine düşmeyen bilemez herkes hakkında hayırlısı olsun :)

  YanıtlaSil
 5. Başlık ne kadar doğru. Ah bunu bir de anlayabilseler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bilerek bütün bunlar bilerek yaşanıyor

   Sil
 6. e dünya değişiyoo ivit :)

  YanıtlaSil
 7. Zamanımız aşkları aşk degildir bence. İçinde çıkar ilişkisi,duygudan çok madde,ruhtan çok fizik olan duyguya aşk denmez,ona yeni moda bir isim bulmak gerekir

  YanıtlaSil

Yorumlarınız bizim için önemlidir.
Yorum Yapmak için Alttaki Forum klavuzunu doldurabilirsiniz.

Öne Çıkan Yayın

İnsan olmak - En Anlamlı Söz

İnsanca Sözler  'Bir insana değer vermek, Özen göstermek ona kıymetli olduğunu hissettirmek de, bir 'KÜLTÜR'dür. Bunun eğit...

Blogger tarafından desteklenmektedir.