Aşk Beden değil Bedel İster - Şiirler Güzel sözler -->

Aşk Beden değil Bedel İster

Tarih : Mart 06, 2019 Yorum (12)

Konu Aşk hikayesi olunca farklı boyutlara geçiş yapılıyor, Aşk denildiği zaman artık Bedenler ön plana çıkıyor bu durum aşkların seks hikayesi boyutlarına dönmesine neden oluyor. Artık tabirler bile değişti günlük aşklar gecelik aşklar yaz aşkı gibi bir çok terim ortaya çıktı, bu deyişler para içeren ilişkilerin aşkla iliklenmesiyle ortaya çıktı.


Aşk beden deyil 'BEDEL' ister. Nerede Eski Aşklar


Devir değişti, davul dengine çalmaya başladığı günden beri Aşklar fantastik bir hal aldı. Eski aşklar için örneklerimiz de çoktu, Ferhat vardı Mecnun vardı eskiden Aşıkların örnek aldığı şimdi Playboylar örnek alınmaya başladı. Eskiden bir çiçek olsun derlerdi sonraları her çiçekten bal alırsın modeli meşhur oldu. Sonraları televizyonlarda zengin adam fakir kadın muhabbetleri yayıldı nasıl bu işlerin olduğunu öğrettiler bizlerde bir bir denedik umutları çalınan insanlar başkalarının umutlarını çaldılar sırayla bu şekilde ilerledi ve bu gün bu soruyu sorar olduk nerede eski aşklar... Bir zamanlar insanların kişiliğine bakılırdı mert mi delikanlı mı diye sorulurdu Anadolu coğrafyasında namaz kılar mı sorusu vardı bunun yerine evi arabası var mı soruları öne çıktı. Müslümanlık düşüncesiyle haraket edenler bile değişime uğradılar işte burada Aşk kaybetmeye başladı. 


Gecelik Aşk tabiri 


Paranın her şeyi satın alır düşüncesiyle yetişen nesillerin kullandığı bir deyiş olan Gecelik Aşk düşüncesi paraya olan köleliğin insanları ne hale getirdiğinin başlıca örneğidir. Para için kiralık bedenler sunanlar parayla satın alanlar bir gecelik mutluluk olarak tabir ettiği bu yaşam tarzı inançlarımızı duygularımızı maf etti. 


Kısacası Bedel ödenerek sahip olunan Aşklar para ödenerek sahip olunmaya başladı. Delikanlılık Kadınlık bitti... Bu düşünceyle para gücü olanların hükmettiği aciz dünyanın duygusuz insanları olmaya başladık... Ne zaman ki Aşk beden değil bedel isterse düşüncelerimiz de .... O gün seks hikayeleri değil Aşk hikayeleri yazacağız. ...
12 Comments

Comments Yap
avatar

Fuzûli Hazretleri söyler: “Âşık odur ki; kılar cânın fedâ canânına / Meyli canân etmesin her kim ki kıymaz canânına / Cânını, canâna vermektir kemâli âşıkın / Vermeden can îtiraf etmek gerek noksanına”.

avatar

“Bu yola döymez azıksız yayalar / Aşkı yok kişiyi hayvân sayalar / Bizi genden gören Mecnûn diyeler / Aşk ile dönelim Hû deyü deyü”

Cevapla
avatar
İstiridye Avcısı 7 Mart 2019 12:04

Eski aşkların yaşanabilmesi için az biraz eskiler gibi yaşamak eskiye meyil vermek lazım sanırım. Ne eski kafalısın yeaaa ! serzenişlerine de kulak tıkamak. Onlar yaşadığınız aşkı bilenler değil ki deyip geçmek içinizden... Böyle böyle şeyler işte. Sonuç olarak eski güzeldir aşklarından belli ;) Teşekkürler paylaşım için.

Cevapla
avatar
Sessiz Haykırış 7 Mart 2019 12:25

Aşk hemde ne bedeller istiyor içine düşmeyen bilemez herkes hakkında hayırlısı olsun :)

Cevapla
avatar
Beyda'nın Kitaplığı 7 Mart 2019 12:39

Başlık ne kadar doğru. Ah bunu bir de anlayabilseler.

Cevapla
avatar

e dünya değişiyoo ivit :)

Cevapla
avatar

Zamanımız aşkları aşk degildir bence. İçinde çıkar ilişkisi,duygudan çok madde,ruhtan çok fizik olan duyguya aşk denmez,ona yeni moda bir isim bulmak gerekir

Cevapla
avatar

Biraz eskiyi özler gibi olduk ... Teşekkür ederim yorum için efem

avatar

Tam da yerinde olur...

avatar

Bilerek bütün bunlar bilerek yaşanıyor

avatar
İbrahim Erdoğan 26 Mart 2019 02:57

Başlık ne kadar da etkileyici. Aşk gerçekten bedel ister.

Cevapla
avatar

harika sözler için editöre teşekkürler

Cevapla


Okuduğunuz bu konu için yorum yapmak istermisin ?
Daha fazla içerik paylaşmamız için heyecanlanmalıyız bize yorum yaparak fişeklenmemizi sağlarmısın ?
*******************
#Edebiyat Sitesi Yazı - Yorum ilişkisi içerisindedir bu yüzden
******************
Yorumlarınızı önemsiyoruz ve bizim için yorumlarınız önemli.

******************
Yorum yapmak için Forumu doldurup düşüncenizi paylaşın lütfen
*****************