Hayat Beklemez - Okunacak Liste

Çünkü Hayat Beklemez. 

Okunan keyifli yazılar arasında paylaştığımız 'Hayat Beklemez' başlıklı yazımız yayında. Alıntı olarak paylaşılan bir çok yazı derlenerek Blogumuzda yer alıyor. Farklı yazılar okumak için Blogumuzu takip ederek haberdar olabilirsiniz. 

En yeni yazılar 

Yeni Keyifle okunacak yazılar evi 

www.siirlerveguzelsozler.com 
Adresinde. 
     ÇÜNKÜ HAYAT BEKLEMİYOR
Hep derler ya “Her son yeni bir başlangıçtır.” diye, gerçekten de öyle.. Dostluklar bitiyor, ortaklıklar bitiyor, aşklar bitiyor… Yeni dostlar çıkıyor karşımıza, yeni ortaklıklar, yeni aşklarla karşılaşıyoruz.. Her seferinde korkuyoruz, öncekilerin sonundan dolayı; ama bu korkunun bize iyi gelmediğini genelde geç anlıyoruz.. Belki de yaşadıklarımıza kızıyor, ağlıyor, öfkeleniyor ve küfrediyoruz.. Bir daha hiç bir şey yolunda gitmeyecekmiş gibi hissediyoruz ve adımlarımız hep tedirgin, hep ürkek bir hale geliyor.. Peki soralım kendimize, gerçekten böyle olması mı gerekiyor? Bilgenin de dediği gibi, kızıp küfrettiğimiz, düşündükçe ağladığımız yaşantılar, bizim gerektiği gibi güçlü ve tecrübeli bir insan olmamızı sağlıyor.. Bizim tek yapmamız gerekense öğrenmek,ürkek davranmak ya da kendimizi soyutlamak değil.. Hem kim bilir, belki de biz kendimizi soyutladığımızda, o deyişteki yeni başlangıcı kaçırıyoruzdur farkında olmadan, haksız mıyım?      Kötü yaşantıların da üzüntüsünü yaşamak lazım elbet, ama zamanı geldiğinde de kafasını kaldırıp dimdik ayakta durabilmeli insan.. Dostlar, arkadaşlar, yeni bir birliktelik, yeni bir hobi… Bu saydıklarım ayağa kalkmamızı sağlayacak en önemli etmenler..
 Üzülün, öğrenin, ve ayağa kalkmakta geç kalmayın; çünkü hayat sizi beklemiyor!


Okumak en güzel işlevdir.
Keyifli okumalar dileriz. 

#Okunacak listeler 


Hayat Beklemez - Okunacak Liste Hayat Beklemez - Okunacak Liste Reviewed by ErsinCe on Mart 04, 2019 Rating: 5

4 yorum:

 1. Pozitif bakış acınız için tesekkurler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yeni yazılarımıza yaptığınız yorumlar için teşekkür ederiz Sibel hanım

   Sil
 2. Hayat beklemiyor kesinlikle. Yaşananlara takılıp kalmamak, ve anı yaşamak gerek. Teşekkürler bu önemli konuya değindiğiniz için.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gülhan hanım yorumlarınız için teşekkür ederiz

   Sil

Yorumlarınız bizim için önemlidir.
Yorum Yapmak için Alttaki Forum klavuzunu doldurabilirsiniz.

Öne Çıkan Yayın

İnsan olmak - En Anlamlı Söz

İnsanca Sözler  'Bir insana değer vermek, Özen göstermek ona kıymetli olduğunu hissettirmek de, bir 'KÜLTÜR'dür. Bunun eğit...

Blogger tarafından desteklenmektedir.