Caraval - Stephanie Garber - Kitap yorumu - Şiirler Güzel sözler -->

Caraval - Stephanie Garber - Kitap yorumu

Tarih : Aralık 15, 2019 Yorum (0)


Caraval / Stephanie Garber

#Kitap Tanıtımları 


Uzun süren bir okuyamama durumundan beni çıkaran kitap Caraval oldu.Elime geçtiğinden büyük bir heyecanla başladım ki kitap boyunca bu heyecanım hep devam etti.Özellikle kitabın kurgusunun çok orijinal olması ve bu sihirli dünyayı merak ettiğim için sayfalar akıp gitti.Ama şunu da söylemem gerekir ki her şeyi öğrenmeye başladığımız son sayfalar beni biraz hayal kırıklığına uğrattı.

Öncelikle yazar sanki bizi ters köşe yapmak için çok fazla uğraşmış gibi hissettim son sayfalarda.Birde yapılan hareketlerin sebepleri bize yeteri kadar anlatılmadan kitap bitti.Sanırım yazar birçok şeyi ikinci kitaba saklamış ancak bazı olayların bu kitapta gerçekleşmesini isterdim. Birde çok sevgili(!) Donatella var tabi. Baş karakterimiz Stella'nın kızkardeşi. 
Kitap boyunca bu kızı anlamaya çalıştım ama başaramadım.Bana fazlasıyla itici geldi özellikle kitabın sonunda.Eğer okursanız beni anlayacaksınız buraya daha fazla yazarsam spoiler olmasından korkuyorum.Ama şunu söyleyebilirimki ben Scarlett olsaydım öyle bir şeyi asla affetmezdim.Her neyse, kitapta birde Julian isimli bir erkek karakterimiz var.Kitabın sonlarına kadar bu karakteri çok seviyordum ama bence yazar sonu iyi planlayamadığı için bu karakterde çok mantık hatası yapmış. Yani öyle böyle değil benim çok gözüme battı.

Eğer yazar kitabın sonunu iyi toparlasaydı gerçekten güzel bir fantastik kitap olurdu ve bende Caraval'ı çok severdim.Yine sevdim ama dediğim şeyler beni kitaptan biraz soğuttu.Umarım yazar ikinci kitapta aynı hataları yapmaz.
Okuduğunuz bu konu için yorum yapmak istermisin ?
Daha fazla içerik paylaşmamız için heyecanlanmalıyız bize yorum yaparak fişeklenmemizi sağlarmısın ?
*******************
#Edebiyat Sitesi Yazı - Yorum ilişkisi içerisindedir bu yüzden
******************
Yorumlarınızı önemsiyoruz ve bizim için yorumlarınız önemli.

******************
Yorum yapmak için Forumu doldurup düşüncenizi paylaşın lütfen
*****************