Game of Thrones Hakkındaki Haberler listemiz - Şiirler Güzel sözler -->

Game of Thrones Hakkındaki Haberler listemiz

Tarih : Şubat 24, 2020 Yorum (1)

Game of Thrones'un Yıldızlarından Pilou Asbæk, Hayran Tepkilerine Katılmadığını Söyledi


Pilou Asbæk, hayranları anladığını ama finali harika bulduğunu dile getirdi..Game of Thrones'un son sezonlarında diziye dahil olan ve kötü yanlarına rağmen sevilen Euron Greyjoy karakterini canlandıran Pilou Asbæk, Game of Thrones'un sona erdiği zamandaki fan tepkilerini anlamadığını dile getiriyor, hatta finalin "mükemmel" olduğunu düşünüyor.

Hayranların bir kısmı, Daenerys'in nihayet çılgın kraliçe olduğu, Jon Snow'un günahları için onu öldürdüğü ve Bran Stark'ın Westeros Kralı unvanı aldığı finali hayal kırıklığı olarak nitelendirmişti. Ortak fikir birliği, dizinin sonlara doğru çok aceleci davrandığı ve karakter gelişimi konusunda önceki sezonlar kadar iyi olmadığı görüşündeydi. Dizinin dayandığı kitapların yazarı George R.R. Martin, serinin on sezona kolayca uzayabileceğini söylemiş ve böylece aceleciliğin ortadan kalkacağını dile getirmişti. İyi ya da kötü, serinin yaratıcıları David Benioff ve D.B. Weiss bunu tercih etmedi ve diziyi sekiz sezon ve kısaltılmış bölüm sayılarıyla nihayete erdirdi.


Oyunculardan bazıları, hayranların öfkelerini haklı bulsa da Pilou Absæk tam olarak bu kategoriye girmiyor. 2020 Screen Actors Guild Ödülleri öncesi düzenlenen kırmızı halıda konuyla ilgili kısa bir röportaj veren oyuncu; “Senaryoyu okuduğumuz zaman 15, 20 dakika boyunca ayakta alkışladık. Bence mükemmel bir sondu ama bir efsane sonlandığı için insanlar üzgündü. Anlıyorum, ben de bir parçası olmadan önce gösterinin büyük bir hayranıydım ve eğer bu şekilde bitseydi ben de öfkelenirdim. Çok sevdiğiniz bir şey için hayır dendiğindeki parçalanma hissi gibi. Game of Thrones tüm dünyadaki milyonlarca insana veda etti ve üzgündüler.” açıklamasında bulundu.

George R. R. Martin henüz kitapları bitirmedi ve dizinin finaliyle ne kadar örtüşecek bilmiyoruz. Belki de Martin, tepkileri göz önünde bulundurdu ve bazı değişikliklere gitti. Bunu beklerken, Game of Thrones dünyasının TV macerasında da yeni gelişmelere bakıyoruz. Targaryen Hanedanı'nın 300 sene önceki maceralarını anlatacak olan House of the Dragon, 2022 yılı içerisinde HBO'da yayınlanacak.


Game of Thrones'un Tormund'u İkinci Sezonda The Witcher Kadrosuna Katılabilir


Peter Dinklage, "Game of Thrones" Finali Hakkında Konuştu
Game of Thrones bitti ama tartışmalar devam ediyor..Game of Thrones dizisindeki Tyrion Lannister karakterine hayat veren ve dizinin en sevilen oyuncularından biri olan Peter Dinklage, bu perfromansıyla birçok ödülün sahibi oldu ve 5 Ocak 2020 tarihinde verilecek Altın Küre Ödülleri için aday olmayı başardı. Dinklage, dizinin üzerinden aylar geçmesine rağmen bitmeyen final tartışmaları hakkında konuştu ve savunan sözler sarf etti.

New Yorker ile yaptığı son röportajda, Dinklage dizinin yaratıcıları David Benioff ve D.B. Weiss'ın olağanüstü bir iş çıkardıklarını söyledi. Game of Thrones'un son sezonu, tartışmalı şekilde Daenerys Targaryen'i hikayenin son kötü karakterine dönüştürdü ve hayranların öfkesine yol açtı. Dinklage, hayranlara tam olarak katılmadığını ama neden sinirlendiklerini anladığını söyledi.


Dinklage sözlerine, "Herkes, her zaman bir fikre sahip olacak ve bu bir sahiplenme anlamına geliyor. Birinden ayrılmak gibi bir şey. Evet üzgünler. Herkes için konuşamam ama benim hislerim insanların dizinin bitişinden dolayı üzüntü duydukları ve bu sebeple kızgın oldukları yönünde. Daenerys’in karanlık dönüşüne gelince; Bu olur. Canavarlar, kötülükler yaratıldı. Ve onun dönüşümünü görüyorduk. Herkes sinirli evet, çünkü onu çok seviyorlardı ve çok fazla inanıyorlardı." şeklinde devam etti. 

Dinklage, yakın zamanda "Bir Drama Serisinde En İyi Erkek Oyuncu" kategorisinde Emmy Ödülü kazandı, Aynı rol ve kategoriyle, SAG ve Altın Küre'ye de aday olmayı başardı.

Game of Thrones'a Alternatif Son mu Çekildi?


Kristofer Hivju, Game of Thrones finali hakkında konuştu.


Geçtiğimiz aylarda sona eren ve geriye hakkında yalnızca büyük tartışmaları miras bırakan Game of Thrones ile ilgili yeni bir bilgi verildi. Dizide sevilen karakterlerden biri olan Tormund'u canlandıran Kristofer Hivju, diziye alternatif bir final çekildiği açıklamasını yaptı.
Kitap serisinin yazarı George R.R. Martin dahil olmak üzere hemen hemen hiçkimsenin beğenemediği bir final bölümüyle aylar önce sona eren Game of Thrones ile ilgili yeni bir detay ortaya çıktı. Dizide Yabaniler olarak geçen ırktan bir savaşçı olan Tormund'u canlandıran Kristofer Hivju, dizinin finaline alternatif bir son çekildiğini açıkladı ve şu sözleri sarf etti: "Evet, alternatif bir son çektik. Genel olarak eğlenmek için çektik, ama bunun hakkında konuşmaya iznim olup olmadığını bilmiyorum. 7. sezonun ardından benim de hayranların da, oyuncuların da kendine ait teorileri vardı. Yani binlerce teori vardı. Tek bir yolun seçildiğini söylemek zor olurdu, ama geldiğini görmediğim çok ayrıntı vardı. Sevdiğim sürpriz olaylar vardı."
Alternatif sonun nasıl olduğunu öğrenemesek de farklı bir yolun seçilebileceğini Kristofer Hivju ile öğrenmiş oluyoruz. Game of Thrones, 8 sezonun ardından final bölümüyle Mayıs ayı içerisinde sona ermişti. Final bölümünde izleyicileri şaşırtan dizi, neredeyse tüm ana karakterlerini yok etmiş ve bugüne kadar inşa edilen hikayelerini çöpe atmıştı. Bu nedenle de birçok tartışmaya neden olmuştu. Hatta dünya çapında büyük beğeni toplayan Chernobyl dizisinin, Game of Thrones'un etkisini azaltması için HBO tarafından tam zamanında yayınlandığı da dedikodular arasında bulunuyordu.
Neil Marshall: "Game of Thrones Finali Aceleye GeldiYönetmen Neil Marshall, Game of Thrones hakkında açıklama yaptı.

Game of Thrones dizisinin sona ermesinin ardından aylar geçse de, hem izleyicilerden hem de dizi ekibinden açıklamalar gelmeye devam ediyor. Bu açıklamaları yapan isimlerden biri de yönetmen Neil Marshall oldu. Marshall, dizi finalinin aceleye geldiğinden bahsetti.
Dünyada izlemeyen insan sayısının hayli az olduğu Game of Thrones dizisinin "The Watchers on The Wall" ve "Blackwater" bölümlerinin yönetmenliğini üstlenen Neil Marshall, dizinin finali hakkında açıklamada bulundu. Marshall, David Benioff ve D.B. Weiss hakkında şu sözleri sarf etti: "Yaptıkları üzerinde tahmin yürütmek oldukça zor. Çünkü onlar birer dahi ve harika bir iş çıkardılar. Kaçınılmaz olarak ben yönetmenlik açısından farklı bir yaklaşım izlemiştim. Yönettiğim iki bölümde çalışma konusunda en iyi şeyler arasında, fikirlerimi, özellikle de savaş sahneleri konusundaki fikirlerimi hayata geçirmeye çok açık olmaları yer alıyordu. Kesinlike kendi deneyimlerimi final bölümlerine ekleyebilirdim. Çok aceleci davranmalarıyla ilgili eleştirilere bir bakıma katılıyorum. Karakterlerin sonu olması gerektiği gibiydi, ama sona çok hızlı geldiler."
Neil Marshall'ın yanı sıra George R.R. Martin de böyle düşündüğünü ifade etmişti. Ancak kitapları yavaş kaleme alması nedeniyle özeleştiri de yapmıştı. Böylece bir dizinin daha sonuna istenildiği gibi gelinememiş oldu. Final bölümünde alakasız karakterlerin ana karakter haline getirilmesi ve karakter gelişimine ihanet edilmesi eleştirilenler arasında yer aldı. Ayrıca birçok mantık hatası da gözlerden kaçmamıştı. Geçtiğimiz aylarda yapılan açıklamaya göre Game of Thrones dünyasına yeni diziler ekleneceği biliniyor. Üç ayrı dizinin kadrosu şekillenmeye devam ediyor.
1 Comments:

Comments Yap
avatar

Game Of Thrones Finalinde Ne Oldu?

Cevapla


Okuduğunuz bu konu için yorum yapmak istermisin ?
Daha fazla içerik paylaşmamız için heyecanlanmalıyız bize yorum yaparak fişeklenmemizi sağlarmısın ?
*******************
#Edebiyat Sitesi Yazı - Yorum ilişkisi içerisindedir bu yüzden
******************
Yorumlarınızı önemsiyoruz ve bizim için yorumlarınız önemli.

******************
Yorum yapmak için Forumu doldurup düşüncenizi paylaşın lütfen
*****************