Google Adesense bana kazandırır mı ? 1 Bölüm - Şiirler Güzel sözler -->

Google Adesense bana kazandırır mı ? 1 Bölüm

Tarih : Nisan 27, 2020 Yorum (1)

Merhaba arkiler, sizlere de hem sorup hem cevaplayacağımız bir konu başlığı açıklamaya çalışacağız. İzlediğim yollar ve web site yayınlarımla ''Google Adsense'' programları bana kazandırır mı ? sorusunu bu yüzden ilk kendime sorarak bu sorunun cevaplarını hazırlayacağız... 


#Google  #Adesense #Yayıncılık #hikayemiz

Google Adesense yayıncısı olmak için izlediğim adımlar 


Google Adesense kazancı için bir ön bilgi forumu var ilk öncesi oradan biraz bilgi topladım yani ilk etapda yayıncı programcısı olmam için ne gerekiyordu onların temelini öğrendikten sonra kendime nereden başlamam gerektiği hakkında ufak bilgilerle ön hazırlığımı yaptım yani bir blog oluşturarak ilk kısıma adım atmış oldum. İşte okuduğum forumda bundan sonrası biraz daha önemli olduğunu belirten mesajlar gördüm yani blogun içeriklerinin eklenmesi konusunda ufak ince ip uçları vardı onlarla yayınlayacağım yazılar hakkında gerçekçi bir anlatım sağlayıp reklam yayınlanabilir bir içerikli blog haline nasıl getireceğim hakkında ki bilgileri tekrar kontrol edip kendi alanımda bir blog dünyasını kurmayı hedeflediğim gibi işe koyuldum. 


Yayıncı alan adımı kaydettim ADIM 1


Kendi alanım Şiir ve güzel sözler yayıncılığı üzerineydi üstelik bende şiir ve güzel sözler oluşturmayı seviyordum bunun için öncelikle kendime bununla ilgili blogger üzerinden bir alan adı oluşturmayı denedim işte o anda google altyapısı blogger natro domain alımı ile  siirlerveguzelsozler.com üzerinde bir kayıt oluşturduk. Artık alana giriş için kullanıcıların bileceği güzel bir alan adım vardı buna güveniyordum, Söz yayıncılığı alanında ki yayınlarım bu blogda değer kazanıp Adesense programı ile bana kazanç getirebilir düşüncesi bu alan adıyla beraber dahada pekişmiş oldu. 

Yayıncı olabilmem için gerekli yeni yazılan makaleleri girmek için blogumun yeni konu başlığında kitap tanıtımları yer aldı işte bu alanlarda en iyi yol alınabilecek niş kelime olma özelliğine de sahip bir aranma kelimesini de keşf etmiş oldum. Bu kelime üzerinden yazcağım makale sayesinde Google programında kendi yerimi ayırma imkanına sahip olacaktım. Bende bu sebeple özene bözene kitapların özetlerini hazırlayıp birden fazla bakışla kitap detayları çıkarıp okuyucuların kitaplar hakkında yayınlanan tüm bilgilerinde içinde olduğu makaleler yazarak blogumun içeriklerini girmek üzere yayıncı baş rölünü üstlenmiş oldum. Kitap tanıtımları etiketinde ki yaptığım 30 kadar gerçek kitap tanıtımı ve birebir kendi yazım olması nedeniyle Google arama motoruda konuları anında index aldığını fark ettim çünkü Google adsense yardım forumunda yazılan makalelerin okunması için aranma potansiyeline sahip bir kaç ip ucunda bu şekilde ilerlemenin belirli belirtilerinden de bahsediyordu mesela iyi bir makale yani yeni yazılmış orijinal ve organik olan makale diğer kopya içeriklerden daha ileri seviyede aranma alacağının izahı yapılmıştı bende bunu fırsata çevirmeyi ihmal etmedim. Google Adsense yardım forumunda ki diğer konularımda okuma zamanım geldiğinden tekrar akılda kalıcı olması amacıyla, forumda tekrar konu başlığı ve etiketi hakkıdan ki ip ucu bilgilerini kontrol edip konuyla ilgili detaylı bilgiye sahip olmam gerektiğinin bilincinde olduğumdan, bu bilgileri özellikle kendim geliştirip yeni fonda makalelerle başlıkta ki canlılığın sağlanması durumunda sitenizi taramaya gelen arama motorları size bu konu için artı bir puan daha sağlayacaktır.

Ne kadar sürede Adesense yayıncısı oldum 

Bir çok kişinin merak ettiği sorulardan biriside ne kadar zaman sonra Adsense yayıncısı olarak yayıncılık yaparak para kazanabilirim sorusu oluyor. İşte bunun için yeni açılan bloggerlerin blogları incelenirken ilk bakıldığı kural 6 aylık bir açıklık gösteren bir blogun olması oluyordu yani bunun için blogunuza ortalama 3 günde bir 6 aylık süreç boyunca bir şeyler ekip biçmelisiniz ki sizde harika bir bahçeye neden sahip olmayasınız. 6 aylık süreç geçtiği zaman bir çok konuda blogumuzda hazır olmuş olacak ve bizde dış reklamlar seo hizmetlerini kullanarak bir reklam kampanyasıyla daha kısa sürede tanınma kararı aldım. Bunun için ne yapmak gerektiğini tam anlamam için Google yayıncılar destek forumuna bir konu açarak Blog tanıtımları ve etkili tanıtım yazıları nasıl yazılır konusunu inceleyerek hem fikir sahibi oldum hemde yeni yazacak konular ile teminat vermiş olduk. 


Adesense yayınları temalı tanıtım yazılarımda neler kullandım 


Örneğin bir kitabı tanıtırken onun yazarı içinde başka bir bölüm oluşturarak yeni başlık için yani #yazar etiketinde aranma oranları kontrol edildikten sonra bu kontroller arama motorları üzerinden trend ve ençok aranan kelimeler üzerinde ki sonuçlar üzerinden baktığımızda bize para kazandırabilir kelimeyi de bulmuş oluyoruz. hacimli bir kelime olmasından dolayı gelir getirisi yüksek olmasından dolayı belirli bir teklif oranının ayarlanması gerektiği konusunda ki bilgim pekişmesi için #Yazarlar başlığını bir çok aranma kelimelerine göre bölerek yeni makaleler çıkartıp okunmasını sağlayarak bu etiketteki gelir kapısını da Siirlerveguzelsozler.com canlısınında eklenmesini arkadaşlarımız valilik onaylı sağladı, işte bu güzel haberdi doğru düzgün bir işin de olmaması nedeniyle geçim zorluğu ve şimdiki zaman evliliklerinde ki yaşantıyı çözdükten sonra bu işe dahada zaman ayırıp gelirlerimi Adesense üzerinden alabilir hissiyle 2 veya 3 gün arayla 'YAZAR' etiketinde farkı terimlerle de yeni makalelerin içerik yayınlarını hızlandırma kararı almış bulunduk. Örneğin yazar hakkında ki etiketten yola çıkarak türettiğimiz konular için başlıkların örneklerini burada paylaşacağım. Mesela Yazar Seçkiler, Yazar tavsiyeleri, Yazar takipçileri gibi bir kaç değişik başlıktada Yazar etiketini kendi hesabımda ki adesense koduyla girmeye devam ettim. İşte bu sırada arama motorlarının sitemi taradıklarını ve index aldıklarını fark ettim, yeni indexlerin kontrolünü sağlamak arama motorunda site:siirlerveguzelsozler.com aramasıyla sitemin arama motorlarına eklenip kullanıcılara servis edilen linkleri bu dizinlerde görmüş olduk. İşte burada ki dizinlerin her biri farklı bir aramayla gelen arayıcılar olmakta. Yayıncılık yaparken tüm bu konuların takibi içinde yeni bir not almaya başladım her gün Adesense yayınları ile ilgili yazdığım ve paylaştığım içerikleri yazar kadromuzda hep beraber değerlendirip daha iyi reklamcılık kazancına ulaşacağımızı şimdiden biliyor gibiydim ve bunun heyecanlamasıyla bütün herkese üstüne düşen görevde başarılar dilerim. . . X bey 

 Kendi Özlü sözüm Adesense için geldi ...

Şiiri yok bu günlerin üzgün geçiyor, Adsense de kazanç yok üzgün geçiyor. ( Adesense bilimleri )

Adesensede kazanamayan yazar başka yayıncılıkta asla kazanamaz. 

Adesense den alıyorum ama babasının hayrına mı veriyor.

Adesense hakkım olanı söke söke alırım. 

Adesense abi teşekkürlerimizi bir borç verir kazanç karşılığından düşeriz... 

İşte #Adesense ile ilgili biraz ensantirik sözlerde bu bölümde.. 


Ben özellikle Google Adesenese yayıncılık hakkında tartışmalara katılıp yeni bir algı oluşturup bakış açısını daha farklı reklam boyutları veya Adesense için çalışılacak hit ve popüler kelimeler seçerek daha fazla gelir elde etmek üzerine kafa yoruyor olacağım. Lütfen benim bu Adesense değerlendirme sürecimde ise olumlu paylaşımlar yani teşvik edici paylaşımlarla da size kefilli giriş de açabiliriz fakat bu Google arama motorları tarafından sevilip sevilmediğine dair herhangi bir net bilgimiz olmaması nedeniyle biz en başında ki olduğu gibi Blogger üzerinden girişinizi yapıp blogunuzu oluşturup adımlarınızı takip edip derse oturmanızı bekliyor olacağız... Konu @SizofErsin tarafından yazılmaktadır.

1 Comments:

Comments Yap
avatar

Bir aydan daha kısa sürede almıştım ben. Hatta başkaları bu yöntemden faydalansinlar diye bloğumda paylaştım. Ama burda kazanmak çok zor

Cevapla


Okuduğunuz bu konu için yorum yapmak istermisin ?
Daha fazla içerik paylaşmamız için heyecanlanmalıyız bize yorum yaparak fişeklenmemizi sağlarmısın ?
*******************
#Edebiyat Sitesi Yazı - Yorum ilişkisi içerisindedir bu yüzden
******************
Yorumlarınızı önemsiyoruz ve bizim için yorumlarınız önemli.

******************
Yorum yapmak için Forumu doldurup düşüncenizi paylaşın lütfen
*****************